'Miasto psów'

by - sobota, maja 28, 2022

 

Choć sama fanką psów nie jestem, to ta książka skradła moje serce!  Może to dlatego, że jestem absolutną fanką ilustracji autorstwa Nikoli Kucharskiej!? Tak, czy siak, sami zobaczcie, że ta książka to absolutny sztos, który zajmie Wasze dzieciaki (a może nawet i Was) na długi czas!

Uwielbiamy książeczki obrazkowe.Wcale nie są one przeznaczone wyłącznie dla maluszków. Świetnie sprawdzają się także wśród nieco starszych dzieci, bo wymagają skupienia, koncentracji i szlifują umiejętność opowiadania i szukania związków przyczynowo-skutkowych. Najnowszy picture book od Naszej Księgarni, okazał się strzałem w dziesiątkę i razem z Michaliną spędziłyśmy przy nim bardzo miły czas!
 
Tematem najnowszej książki Nikoli Kucharskiej jest oczywiście tytułowe Miasto Psów. Jak to w miastach bywa i tutaj dzieje się wiele, tyle, że po psiemu. Nie znajdziemy tutaj zwyczajnych ludzkich miejsc, lecz ich psie odpowiedniki. I tak oto na kolejnych rozkładówkach przyjrzymy się bliżej tej sympatycznej psiej miejscowości, w której aż roi się od czworonogów i miejsc psiej użyteczności publicznej. Jeśli jesteście ciekawi jak wygląda Psobus, czym jest Zapachomat i jak od środka prezentuje się Psi Hotel, to koniecznie musicie skusić się w księgarni na tą kolorową książkę!

Na rozkładówkach z miastem dzieciaki mają za zadanie znalezienie wyszczególnionych elementów. Mamy tutaj jednak inne "smaczki", bo Nikola Kucharska postawiła również na zapoznanie czytelników ze słynnymi obywatelami miasta (gdzie dokładnie ich opisuje). Mnie osobiście urzekła ta część książki, która opisuje psie święta. Co powiecie na obchody Mokrołapek, Psiego Ciała lub Festiwal Zapachów?! Ja sama chętnie przeniosłabym się na jeden dzień do tego miasteczka i poświętowała razem z psiakami. A Wy?Podobne wpisy

0 komentarze