Wiosnenne nowości dla maluchów

by - niedziela, marca 20, 2022

 

Witajcie w pierwszy dzień astronomicznej wiosny! Czy Was też tak bardzo cieszy coraz dłuższy dzień, słoneczko i śpiew ptaków? Oby! Jako, że wiosna niesie ze sobą całą gamę kolorów, to ja przybywam dziś z bardzo kolorowymi książeczkami!

Jeśli bywacie czasem u mnie na blogu, wiecie, że jestem fanką serii Akademia Mądrego Dziecka od samego początku jej wydawania w Polsce. Wydawnictwo Harper Kids stworzyło bowiem książki, jakich do tej pory jeszcze na polskim rynku wydawniczym jeszcze nie było i które pokochały tysiące polskich dzieciaków! Choć moja młodsza córka już dawno nie jest maluszkiem, nadal chętnie recenzuję nowe tytuły serii, by pokazywać Wam jak są świetne! W tym miesiącu Akademia Mądrego Dziecka obrodziła w naprawdę genialne tytuły i kilka nowych miniserii!


Zupełnie nowa miniseria to Poznaję dotykiem. Jestem totalnie zauroczona tymi książeczkami, bo są niezwykle przyjemne w odbiorze i jestem pewna, że rodzice maluszków je docenią. Każda strona tych książeczek ukrywa w sobie przyjemne, filcowe elementy, które dzieciaki mogą sobie miziać do woli! Przy okazji poznawania zwierzaków i nauki liczenia rozwijamy więc również sensorykę! Poza tym, spójrzcie tylko na te wesołe ilustracje!
 


 
Serię Pierwsze słowa już na pewno kojarzycie. To kartonowe książeczki z prostym słownictwem na konkretny temat i ruchomymi elementami. Te elementy to jest coś, co szczególnie maluszki kochają w tych książeczkach. Pamiętam, że gdy Michasia była młodsza spędzała z tymi książkami długie godziny! W tym miesiącu zapoznaliśmy się z dwoma tytułami: Rodzina (tutaj dzieciaki poznają nazwy kolejnych członków rodziny) oraz Zabawki. 


I teraz pozostała nam ostatnia z książeczek, a musicie wiedzieć, że jest szczególna. Posiada ona elementy do wpychania w odpowiednie miejsca!


"Poznajemy świat. Kolory" to połączenie książeczki i puzzli. Duże elementy do dopasowanie w odpowiednie wypustki zapewnią świetną zabawę i pomogą maluchom w nauce kolorów. Fakt, że książeczka posiada pudełeczko na puzzle oraz całość jest zamykana na magnes, sprawia, że można ją zabrać wszędzie i nie martwić się, że elementy wypadną. 


Akademia Mądrego Dziecka to połączenie genialnej jakości, świetnego konceptu i pięknej, kolorowej oprawy graficznej. Wszystko to sprawia, że to jedna z najlepszych, o ile nie najlepsza seria książkowa dla najmłodszych czytelników!

Podobne wpisy

0 komentarze