'Na ratunek, czyli medycyna dawniej i dziś' Anna Bartosik, Asia Gwis

by - piątek, lipca 30, 2021

 

Muszę Wam powiedzieć, że od zawsze ogromnie interesowały mnie książki i seriale, które pokazywały arkana zawodu lekarza i medycyny w ogóle. Przeczytałam z wypiekami na buzi całego Thornwalda i wiele innych książek o historii medycyny. Dzisiaj jednak przychodzę do Was z książka skierowaną do dzieci, która w bardzo przystępny sposób pokazuje, jak zmieniała się medycyna na przestrzeni wieków.

Choroby, ból, cierpienie istnieje od zarania dziejów. Od zawsze również ludzie szukali sposobu na to, by w tym cierpieniu sobie ulżyć, żeby choroby się zwyczajnie pozbyć. Choć współczesna medycyna świetnie sobie z tym radzi, to pamiętajmy, że kilkaset lat temu nie było tak kolorowo i ludzie nie mieli dostępu do większości lekarstw, technologii, które dziś istnieją i są ogólnodostępne. W takim razie, jak radzono sobie kiedyś? Jakie kolejne odkrycia i wynalazki przyczyniły się do powstania medycyny, którą znamy z naszego życia? O tym wszystkim opowiada najnowsza książka Anny Bartosik z ilustracjami genialnej Asi Gwis "Na ratunek, czyli medycyna dawniej i dziś".
 

 Przyjrzyjmy się książce dokładniej! Książka podzielona jest na 6 dużych rozdziałów. Pierwszy z nich wprowadza młodych czytelników w tematykę medyczną i wyjaśnia, co wywołuje choroby, jakie mamy metody leczenia i jakie inne  dziedziny nauki wspomagają medycynę.  Mamy również rozdział poświęcony anatomii człowieka, najważniejszemu organowi jakim jest serce, czy też rozdział o chorobach zakaźnych. Ogólnie, dostajemy potężny zastrzyk wiedzy, dotyczący rozległej tematyki. 

"Na ratunek" to książka przeznaczona dla starszych dzieci, myślę, że można zacząć przygodę z czytelnikami w wieku 8-9 lat. To świetna propozycja książkowa dla tych dzieciaków, które marzą o zostaniu w przyszłości lekarzem, a już dziś chcą choć odrobinę poznać tą trudną i ważną dziedzinę wiedzy. W książce na pewno znajdą wiele odpowiedzi na nurtujące je pytania, poznają ważne dla rozwoju medycyny postacie i zrozumieją reakcje zachodzące w ich ciele.

Warto wspomnieć, że książka nie tylko zawiera ogrom wiedzy, ale jest również genialne wydana. Gruby papier, piękna oprawa graficzna i mistrzowskie ilustracje Asi Gwis sprawią, że "Na ratunek" ma szansę stać się klasykiem w dziecięcych biblioteczkach.
 
Sprawdź aktualne ceny książki na CENEO.PL ----> KLIK

Podobne wpisy

0 komentarze