Daj namiar!

by - środa, maja 05, 2021

 

Zbliżają się wakacje, warto więc kompletować planszówkową wyprawkę na wyjazdy. Dzisiaj zaproponujemy Wam świetny kooperacyjny tytuł, który na pewno zapewni Wam mnóstwo śmiechu, ale też pobudzi szare komórki. Daj namiar! 

Uwielbiamy wszelakie gry słowne, imprezówki, których zasady są proste i nie trzeba tracić czasu na tłumaczenie ich nowym graczom. Daj namiar zdecydowanie jest jedną z nich. Ja osobiście grając zauważyłam sporo podobieństwa do kultowych już "Tajniaków", bo tutaj również działamy na zasadzie skojarzeń. 

W pudełeczku gry Daj namiar czeka na Was: klepsydra, instrukcja z zasadami gry, liczby i litery do tworzenia siatki współrzędnych, karty z hasłami oraz współrzędne do odgadnięcia. Wszystko spakowane jest w niewielkie i bardzo estetyczne pudełeczko, które jak już wcześniej wspomniałam prosi się wręcz o zabranie w podróż!

 Ogólnie rzecz biorąc naszym zadaniem jest naprowadzenie reszty zawodników na współrzędne, które losujemy ze stosiku kart. 

Najpierw rozkładamy siatkę współrzędnych tak jak na zdjęciu poniżej. Pod każde oznaczenie współrzędnej wsuwamy kartę z hasłem, tak by widoczne było jedno z nich.


Gdy przygotujemy siatkę współrzędnych i potasujemy karty ze współrzędnymi możemy przystąpić do zabawy. Od teraz każdy kolejny gracz ciągnie jedną z kart współrzędnych i próbuje naprowadzić resztę, mówiąc jedno hasło, które jest skojarzeniem wspólnym dla siatki liter i cyfr wyznaczonych przez wylosowaną kartę. Brzmi skomplikowanie, a to takie proste! Zobaczcie:


 


 Jeśli gracz musi naprowadzić resztę graczy na współrzędną B1, musi znaleźć takie słowo, które będzie skojarzeniem wspólnym dla haseł USTA i DZIECKO. Ja pomyślałam SMOCZEK. Jeśli gracze odgadną współrzędną umieszczacie ją w odpowiednim miejscu na stoliku. Gramy tak aż wszystkie karty współrzędnych zostaną odsłonięte. 

W grze podoba mi się to, że wszyscy gramy do jednej bramki i liczy się kooperacja i dobra zabawa. To fajny tytuł na rodzinne rozgrywki, bo starsze dzieciaki bez problemu zrozumieją zasady i będą wpadać na szalone, ale trafne wskazówki. 

Zdecydowanie polecamy grać w większym gronie i z użyciem klepsydry. Im więcej graczy, tym więcej emocji i świetnej zabawy przy tym, oczywiście. 

Daj namiar to naprawdę przyjemna imprezówka, ładnie wydana i w kompaktowym opakowaniu, co rzadko zdarza się w przypadku gier słownych. My gorąco polecamy, tym bardziej na wakacje, bo małe pudełeczko zmieści się do każdej walizki! 
Podobne wpisy

0 komentarze