Akademia Mądrego Dziecka - masa przyrodniczych nowości

by - wtorek, maja 04, 2021

 

Dzisiaj na naszym blogu będzie kolorowo i wesoło a to wszystko za sprawą zwierząt, które opanowały książki, które Wam dziś pokażemy. Seria Akademia Mądrego Dziecka od dawna już jest jedną z ulubionych i za każdym razem z taką samą niecierpliwością czekamy na kolejne nowości.

W tym miesiącu seria Akademia Mądrego Dziecka wzbogaciła się o wiele ciekawych tytułów związanych z przyrodą i ochroną środowiska. Jak zwykle wszystkie książki są pięknie ilustrowane i dają mocny zastrzyk wiedzy! Zacznijmy od miniserii "Pomóż mi przetrwać", która za pomocą ciekawych opowiadań przybliża dzieciakom zagrożone gatunki zwierząt.  Tym razem poznamy sympatyczną fokę Mirona oraz trzmiela Reginkę. Te zwierzaki nie mają łatwego życia i jak pewnie się domyślacie ich największą zmorą jest nie kto inny, jak człowiek... Dzięki tym dwóm barwnym książeczkom dzieci nie tylko dowiedzą się jak żyją i co jedzą te zwierzęta, ale dostaną również porcję wiedzy na temat tego, jak w realny sposób mogą przyczynić się do zwiększania ich bezpieczeństwa. 


 Kolejna propozycja to Pudełko Pełne Zabawy, czyli paskowe puzzle, z których dzieciaki mają za zadanie złożyć zwierzaki z dołączonej do pudełka książeczki. Jest tutaj słoń, żyrafa i wiele innych. Puzzle mają obrazki z obydwu stron, więc dzieciaki podczas układania muszą zwracać uwagę na kolory tła. Mimo tego, że puzzle są proste i polecamy je przede wszystkim dla 2-3 latków, to i tak sprawiły mojej Michalinie dużo radości.Zeszyty obserwacji przyrodniczych pokazywaliśmy Wam już wcześniej i każda kolejna część serii zachwyca nas coraz bardziej. Wiecie już na pewno, że cenię je szczególnie za merytoryczne podejście, piękne grafiki i różnorodność zadań. Równie genialnie jest i tym razem. Seria wzbogaciła się o kilka tytułów, my mamy u siebie w domu dwa: Ogródek warzywny i Ptaki

Ogródek warzywny zachwycił mnie pomysłami na założenie własnej hodowli nawet jeśli mieszkasz w bloku, a do dyspozycji masz jedynie skromny balkon! Jest tutaj również mnóstwo informacji o dbaniu o ogródek, hodowlach ekologicznych, a także sporo zadań dla dzieciaków.

Dzięki zeszytowi z Ptakami dowiemy się więcej o ich wędrówkach, nauczymy się odróżniać różne gatunki, przyjrzymy się również bliżej ich piórom. Podobne wpisy

0 komentarze