'Dzika książka o dzikach'

by - poniedziałek, marca 29, 2021


 Mieszkamy niedaleko lasu i często chodząc po leśnych traktach widzimy ślady dzików. Zdarza się też (szczególnie zimą), że dziki widujemy na pobliskich polach. Nigdy, muszę Wam przyznać nie zastanawiałam się głębiej nad charakterystyką tych zwierząt. Znałam jakieś tam podstawowe fakty. Tak było do momentu, aż do naszego domu za sprawą Naszej Księgarni trafiła "Dzika książka o dzikach" i okazało się, że to naprawdę ciekawe stworzenia!

Były już książki o pingwinach, psach, zwierzętach morskich, ale dziki!? Otóż te leśne stworzenia i ich kuzyni kryją sporo tajemnic i są naprawdę ciekawymi jegomościami. Czemu więc nie zostać ekspertem i nie zacząć zgłębiać wiedzy na temat tych zwierzaków? Kolejny raz wydawnictwo Nasza Księgarnia staje na wysokości zadania i stworzyła książkę, która choć koncentruje się na bardzo wąskim temacie, cieszy oko i sprawia radość dzieciakom!

Nie bez powodu wspomniałam o tym, że po lekturze "Dzikiej książki o dzikach" zostaniecie ekspertami w dziedzinie tych zwierząt. Jest tu naprawdę maaaaasa informacji, zaczynając od funkcji jakie dziki pełnią w lesie przez ich gody i obyczaje, aż po odmiany dzików z całego świata. Wszystko zostało opatrzone kolorowymi ilustracjami, które idealnie scalają się z zamysłem książki i leśnym klimatem. Wygląda to naprawdę niezwykle spójnie i estetycznie. To, co dla mnie było najważniejsze, to fakt, że temat został przedstawiony naprawdę ciekawie, a zarazem bardzo prosto! Właśnie dzięki takiemu podejściu dziki zaczęły mi się jawić jako naprawdę fascynujące stworzenia!Podobne wpisy

0 komentarze