Akademia Mądrego Dziecka - nowe serie warte uwagi!

by - sobota, lutego 06, 2021


 Nareszcie udało mi się usiąść do recenzji! Przyznam się Wam, że ostatnio cienko u mnie zarówno z czasem, jak i z motywacją. Dziś jednak przerywam tą bierność i biorę się do roboty. Zaczynam z przytupem, bo biorę na tapetę aż cztery genialne serie dla maluchów!

Chociaż moja Michalina ma już na karku pięć lat, to nadal obie mamy ogromną słabość do świetnej serii wydawnictwa Harper Kids - Akademia Mądrego Dziecka. Niejednokrotnie pokazywaliśmy Wam tutaj te książeczki z ruchomymi elementami i dostawaliśmy od Was mnóstwo pozytywnych opinii na ich temat. Jako, że dzieciaki w Polsce pokochały te kartonówki, wydawnictwo tworzy coraz to nowe pomysły na kolejne tytuły. Dzisiaj zaprezentujemy Wam aż cztery miniserie, które w styczniu miały swoją premierę! 

Pierwsza miniseria to Moje pierwsze bajeczki, czyli kilkustronicowe książeczki z przesuwanymi elementami. Historyjki są krótkie, wesołe i kolorowe. "Dzień dobry, kotku" i "Dzień dobry, szczeniaczku" to świetna propozycja dla najmłodszych szkrabów, która oprócz walorów edukacyjnych ćwiczy także sprawności manualne!Kolejny pomysł to Moje pierwsze zagadki i muszę Wam powiedzieć, że to naprawdę zmyślne książeczki! Przedszkolaki będą nimi zachwycone. Kolejne strony rozkładają się dając nam kolejne podpowiedzi, które w końcu zaprowadzą dziecko do rozwiązania zagadki. Świetna zabawa i nauka w jednym!
 A jeśli dzieci chcą się więcej dowiedzieć o zwyczajach zwierząt, wystarczy zdecydować się na serię o takim właśnie tytule. Każda strona to barwna strona i pytanie o to, co na niej jest. Zagadka zostaje rozwiązana, gdy rozłożymy stronę! Za każdym razem okazuje się, że wzrok płata nam niezłe figle. Właśnie te książeczki sprawiły mojej Miśce największą frajdę!

I na sam koniec mój faworyt, czyli książeczki z serii Niesamowite zwierzęta. Ta seria pokazuje dzieciakom jak wiele budowli oraz urządzeń jest zainspirowanych zwierzętami, ich budową ciała, cechami i umiejętnościami. Dajmy na to taki kask, czy wiecie skąd pomysł na niego? Od budowy czaszki i mózgu dzięcioła. To niesamowite! Większość z treści zawartych w książeczkach była dla mnie nowością!


 

Podobne wpisy

0 komentarze