'Basia i chorowanie' 'Basia. Opowieści Miśka Zdziśka'

by - wtorek, listopada 17, 2020


 O tym, że Basia w naszym domu gości już od daaaawna mówiłam już niejednokrotnie. Za każdym razem przygarniamy coraz to nowe tytułu i wiecie co?? To cały czas ta sama dobra Basia. Szalona, ale z ogromnym sercem i cudowną rodzinką! 

Gdy moja starsza córka była przedszkolakiem (dawno temu...) Basia dopiero wchodziła na polski rynek wydawniczy. Podbiła jednak serca dzieciaków i rodziców z niesamowitą prędkością i od tego czasu doczekała się niezliczonej ilości przygód! Choć bohaterką książek jest dziewczynka, jest to typowa opowieść unisex, bo Basia kocha szalone przygody i wpada na niespotykane pomysły, a to przecież kochają dosłownie wszystkie dzieciaki! Dzisiaj mam ogromną przyjemność przedstawić Wam dwa nowe tytuły z serii o Basi: "Basia i chorowanie" oraz "Basia. Opowieści Miśka Zdziśka".

 "Basia i chorowanie" to tytuł idealny na jesień, czyli sezon przeziębień, grypy i innych paskudztw. W tej części przygód Basi, jak się pewne domyślacie rodzinkę dopada wirus, dopada dosłownie każdego, jednak najbardziej cierpi Basia, która ma gorączkę, wymioty, biegunkę i przez to jest odwodniona. Jej tata, który jest lekarzem postanawia zawieźć ją do szpitala, wie bowiem, że bez kroplówki się nie obędzie. Basia ogromnie się boi, wszystko jest zupełnie nowe. Jak to dobrze, że tata choć sam chory i osłabiony, pomyślał o doborowym towarzystwie dla ukochanej córeczki. Poprosił on bowiem wujka Grzesia, by towarzyszył Basi podczas pobytu w szpitalu! Co więcej, Basia trafia na miłą współlokatorkę, z którą nawiązuje wspólne tematy!

 Chorowanie, wirus choć bardzo osłabiły Basię, dały jednocześnie okazję do dalszego poznawania świata i pokonywania własnych lęków. Ta historia pokazuje, że nawet coś tak strasznego jak leżenie w szpitalu może nieść ze sobą pozytywne aspekty! Zostawmy chorowanie z boku! W kolejnej książce, którą Wam dziś pokażemy pierwsze skrzypce gra ukochana przytulanka Basi, czyli Misiek Zdzisiek. To właśnie on jest narratorem krótkich opowiadań, zebranych w jedną publikację. Książka idealnie nadaje się do czytania przed spaniem, opowieści są krótkie, wesołe i pozytywne. Ich bohaterami są zabawki, które pod nieobecność swojej właścicielki przeżywają niesamowite przygody! 

 

Podobne wpisy

0 komentarze