Justyna Suchecka - 'Young Power. 30 historii o tym, jak młodzi zmieniają świat'

by - niedziela, września 20, 2020

 


 Można mówić, że młodzież z pokolenia na pokolenie robi się coraz gorsza, że żyje wyłącznie internetem, że nie potrafi nawiązywać realnych więzi i nie umie kreatywnie spędzać czasu. Może zamiast oceniać i generalizować, warto poszukać źródła problemu. Młodzi ludzie czują się niewysłuchani i niezrozumieni przez nas, dorosłych. Warto dać im głos, bo mądrze gadają i są przecież naszą przyszłością! 

Pamiętam, że gdy miałam kilkanaście lat, nie było mile widziane, by wchodzić w dyskusje ze starszymi osobami. I nie mówię tu o staruszkach, lecz o zwyczajnych dorosłych ludziach. Mówię również o dyskusjach na poważne tematy. Człowiek był wtedy uważany chłystka, który jeszcze nic nie wie o świecie. Minęło kilka ładnych lat, a w tej kwestii nadal nic się nie zmieniło... Takie jest przynajmniej moje wrażenie. Powiem Wam jednak, że czasem warto schować dumę do kieszeni i otworzyć się na spostrzeżenia młodzieży, która jest przecież naszą przyszłością. Dzisiejsze dzieciaki są o wiele mądrzejsze i bardziej świadome niż my w ich wieku.

Książka Justyny Sucheckiej "Young power" jest niejako hołdem dla młodych, którzy mają w sobie niespożytą energię, pasję i chcą odmieniać świat. To 30 unikalnych historii młodych ludzi z Polski, którzy opowiadają o tym co ich w życiu kręci i jak widzą przyszłość. Mamy historie dziewczyn i chłopców, różny przekrój wiekowy, różne pochodzenie i zainteresowania. Łączy je jedno, wiara w to, że można oddziaływać na przyszłość, wystarczy działać!

Tak jak wspominałam zebrane to historie są bardzo różne, co dodatkowo wzbudza zainteresowanie i pomaga szukać młodemu czytelnikowi własnej drogi w życiu. Mamy między innymi historię Jarka Brodeckiego, który przeprowadza badania mikrotworzyw i walczy o lepszy klimat, jest Maja Mulak, która napisała książkę o orangutanach i oleju palmowym, jest także Ola Otto, która jako najmłodsza osoba ukończyła staż na kardiochirurgii w fundacji prof. Religi! To tylko ułamek tego, co znajdziecie w książce! Jest inspirująco i porywająco. Przy tych młodych osobach czuję się taka malutka!

 Moja Zuzka, która uwielbia tego typu książki, pochłonęła "Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek" jest zachwycona "Young power". Ucieszyła się przede wszystkim, że wszyscy Ci młodzi ludzie pochodzą z Polski, a to udowadnia, że niemożliwe nie istnieje i, że kiedyś ona zrobi coś niesamowitego!


Podobne wpisy

0 komentarze