Stephanie Wrobel - 'Troskliwa' recenzja

by - poniedziałek, sierpnia 03, 2020
Miłość matki do dziecka to uczucie, którego nie można porównać z niczym innym. Bezwarunkowa miłość nie do podrobienia. Co jeśli z różnych względów i powodów rodzic rozumie to uczucie jako chorą obsesję i chęć uzależnienia dziecka od siebie już na zawsze? "Troskliwa" to ogromnie przejmujący thriller psychologiczny, który na długo zostanie w Waszej pamięci.


Rose Gold próbuje rozpocząć dorosłe życie. Nie jest to łatwe, jeśli przez całe dzieciństwo byłaś przekonana o chorobie genetycznej, która powodowała bóle brzucha, wymioty, wypadanie włosów. Choroby jednak wcale nie było, a matka, która powinna ją kochać i dbać, z premedytacją podtruwała i próbowała od siebie uzależnić. Tyle straconych lat, tyle cierpienia, szpitali, lekarzy... Czy po takiej traumie można normalnie żyć? Matka Rose Gold, Patty została ukarana za to, co robiła z córką. Po odsiadce jednak wychodzi na wolność i wprowadza się do córki. Wierzy, że córka jej wybaczyła, choć tak naprawdę sama nie czuje wyrzutów sumienia i jest przeświadczona o tym, że działała dla dobra córki. Mieszkańcy miasteczka są wrogo nastawieni do Patty i obserwują każdy jej krok. Czy Rose Gold rzeczywiście wybaczyła matce? Czy da radę normalnie żyć z nią pod jednym dachem?

Książka Stephanie Wrobel jest niezwykle przejmująca. Mi, jako matce ciężko było czytać o cierpieniu, które zafundowała Rose Gold jej matka. Musiałam dozować sobie tą lekturę, bo strasznie szybko wpadałam we wściekłość, nie mogłam przetrawić tego, jak matka, osoba najważniejsza dla swojego dziecka może posunąć się do takich strasznych zachowań. Cieszę się, że autorka książki pokazała nam kilka wymiarów tej historii. Mamy tutaj bowiem rozdziały poświęcone i pisane w imieniu córki, jak i matki. Co ciekawe, mamy także retrospekcje z przeszłości, co pozwala czytelnikowi spojrzeć na losy bohaterek z wielu stron. Dawno nie czytałam książki tak bardzo trzymającej w napięciu i z tak bardzo zaskakującym zakończeniem.

Każdy rozdział tej książki jest jak bomba z emocjami i wydarzeniami. Taka historia nie pozwala przejść obok siebie obojętnie. Jeśli więc szukacie książki, która od pierwszej do ostatniej strony będzie trzymała w napięciu, to zdecydowanie powinniście przeczytać "Troskliwą"!Podobne wpisy

0 komentarze