W czasie kwarantanny dzieci się nie nudzą!

by - wtorek, kwietnia 21, 2020

Ponad miesiąc kwarantanny spowodowanej koronawirusem za nami. Powoli przyzwyczailiśmy się do nowej rzeczywistości, choć wcale nie jest to proste. Myślę jednak, że najbardziej te nowe, dziwne czasy oddziałują na dzieciaki, które nagle przestały uczęszczać do szkół i przedszkoli. Rodzice dwoją się i troją by w kreatywny sposób zająć swoje pociechy. Nam z pomocą przyszły niezwykłe zabawki firmy Dante. 

 

Każdej mamie zależy na tym, by jej dziecko spędzało wolny czas w sposób mądry i kreatywny. Nowa rzeczywistość zmusza wielu z nas do zdalnej pracy z domu, a więc warto znaleźć dla naszych pociech takie zajęcie, które pochłonie je bez reszty. Dzisiaj z przyjemnością pokażemy Wam trzy produkty marki Dante, które dały moim dzieciakom mnóstwo radości!

 
Urocza gadająca marchewka Carotina jest znana wielu młodym użytkownikom. Produkty te są dedykowane najmłodszej grupie wiekowej i w ciekawy sposób łączą świetną zabawę z nauką. Laboratorium 20 gier to cała masa frajdy zamknięta w jednym, dużym pudełku. Quizy, nauka liczenia, kształtów i kolorów to tylko kilka możliwości laboratorium! We wszystkim pomoże przedszkolakom gadająca marchewka Cartotina, która wskaże, czy wybrana przez dziecko odpowiedź jest prawidłowa czy błędna. 


 Przy niektórych zadaniach przyda się pomoc starszego rodzeństwa lub kogoś dorosłego, jeśli dziecko nie potrafi jeszcze czytać. Jest jednak wiele zabaw, z którymi dziecko da sobie radę samodzielnie. Wszystkie są dokładnie opisane w książeczce dołączonej do zabawki. Kolorowa szata graficzna, zróżnicowane zadania i gadżet w postaci gadającej marchewki sprawia, że dzieciaki pokochają tą zabawkę!
 O tyle o ile, moją Michasię zająć i ucieszyć łatwo, to problem zaczyna powstawać w zadowoleniu mojej starszej córki. Zuza uwielbia ruch i niestety ograniczenia związane z kwarantanną sprawiają, że dziewczyna nie wie, co ze sobą począć. Zuza poza ćwiczeniami i jazdą na rowerze lubi wszelkie kreatywne rzeczy, dlatego zdecydowałam się na zamówienie dla niej dwóch zestawów od Dante. Pierwszy to Laboratorium tatuaży, a drugi Manufaktura świeczek


Laboratorium tatuaży pozwala nie tylko na stworzenie w domowym zaciszu własnych bezpiecznych i zmywalnych tatuaży, ale również, a może przede wszystkim na poznanie kultury i historii tej niezwykłej sztuki. Do zestawu jest bowiem dołączona bardzo ciekawa książeczka, z której dowiemy się wielu ciekawostek na temat tatuaży, wzorów i ich znaczenia. Zestaw zawiera także odczynniki kolorów i całe mnóstwo szablonów, dzięki którym dzieciaki pod naszą opieką mają okazję zrobić unikalne, kolorowe tatuaże. A przecież można poszaleć, bo do szkoły nie trzeba póki co iść. Samo tworzenie dopiero przed nami, ale jesteśmy pod wrażaniem ogromu informacji, które czekały na nas w środku książki!Muszę Wam przyznać, że już od dłuższego czasu marzyłam, by zrobić własne świece. Produkcję domowego mydełka mam już za sobą, jednak świece to by było coś. Zestaw, który sprezentowałam mojej Zuzce okazał się świetną próbą i co więcej w stu procentach udaną! Tak jak w przypadku zestawy z tatuażami, tutaj również znajdziemy w środku obszerną i ciekawą książeczkę, która poprowadzi nas po przygodzie ze świecami od A do Z. Co więcej,  podsunie sporo pomysłów na wykorzystanie niepotrzebnych już w domu materiałów, a więc mamy tutaj również troszkę ekologii! Zestaw zawiera również parafinę w płatkach, barwniki, knot i ozdoby. Wszystko to niezbędne do wykonania własnej świeczki zapachowej. My z Zuzą zdecydowałyśmy się na wykonanie świeczki w słoiczku i musimy nieskromnie przyznać, że wyszło nam bardzo dobrze, co możecie zobaczyć na zdjęciu poniżej. Okazało się, że tworzenie świec to świetna zabawa, choć jeśli macie młodsze dzieci, pamiętajcie, by nadzorować wszystko, bo parafina jest bardzo gorąca!


Koniecznie podzielcie się w komentarzach swoimi pomysłami na kreatywne zajmowanie czasu Waszym pociechom. Co się sprawdza najlepiej, a co zawiodło?

 

Podobne wpisy

0 komentarze