'Rodzina Treflików. Czekamy na mamę' recenzja

by - niedziela, lutego 02, 2020


Dla każdego dziecka, mama to najważniejsza osoba na świecie. Jej bliskość, wspólnie spędzony czas jest na wagę złota. Najnowsza książka wydawnictwa Znak Emotikon opowiada właśnie o rozstaniu z mamą i jego trudach. Dzieciaki na pewno będą zadowolone, tym bardziej, że bohaterami książeczki są Trefliki, znane z bajki o tym samym tytule, którą można obejrzeć na TVP ABC. 

 

Mała Treflinka bardzo tęskni za mamą, która wyjechała na wyjazd treningowy. Z jednej strony dziewczynka dobrze wie, że mama potrzebuje czasu tylko dla siebie, z drugiej strony jednak jest jej niesamowicie smutno i nie potrafi niczym się zająć na dłużej, cały czas jej myśli krążą dookoła nieobecnej mamy. W końcu Treflinka wpada na pomysł, by przygotować niespodziankę na powrót mamy - tworzy więc własnoręcznie laurkę oraz piecze pyszne, domowe ciasto. Czy wszystko jednak pójdzie po jej myśli? Musicie przekonać się sami!


Nie wspomniałam o tym jeszcze, ale książeczka została stworzona w oparciu o koncepcję czytania wrażeniowego, które polega na przeplataniu czytania z różnymi aktywnościami (tańcem, zabawami, wykonywaniem różnych gestów). Zgodnie z tą koncepcją aktywności te pozwalają na lepsze przeżywanie całej historii, jej zapamiętanie i zwyczajnie dobrą zabawę. Wszystko to, dzięki wykorzystaniu wszystkim zmysłów dziecka. 
Czytanie wrażeniowe na pewno świetnie sprawdzi się u dzieci, które szybko się niecierpliwią! Dopowiadanie słów, taniec i wykonywanie gestów da dużo radości i pozwoli cieszyć się lekturą i czasem spędzonym z rodzicem. Ta mała i na pierwszy rzut oka niepozorna książeczka dała nam mnóstwo radości. Uniwersalny i zawsze aktualny temat, jakim jest rozstanie z mamą okazał się ciekawy i oryginalnie pokazany, co bardzo spodobało się mojej czterolatce. Choć przy okazji "Rodziny Treflików" po raz pierwszy usłyszałam o czytaniu wrażeniowym, to na pewno będę szukała innych tytułów napisanych zgodnie z tą koncepcją, tym bardziej, że widzę  dużo możliwości wykorzystania tej metody w mojej pracy z dziećmi. Polecamy Wam tą uroczą książeczkę, na pewno miło spędzicie z nią czas!

 

Podobne wpisy

0 komentarze