Najlepsze rzeczy w życiu są za darmo - 8 zwykłych - niezwykłych rzeczy, które sprawiają mi radość

by - wtorek, stycznia 28, 2020

W dobie ogromnego, wylewającego się zewsząd konsumpcjonizmu zapominamy o tym, że tak naprawdę niewiele trzeba by być szczęśliwym. Co ciekawe, okazuje się, że najlepsze rzeczy w życiu są za darmo! Po przeczytaniu książki "Awsome. Księga małych cudowności" postanowiłam sama przygotować listę rzeczy, które wywołują uśmiech na mojej buzi, a za które nie muszę płacić! 

Ludzie często myślą, że ich szczęście generują wyłącznie pieniądze. To za nie można kupić nowy sweterek z logo Tommy'ego czy najnowszy model telefonu. Nasze oczy przysłaniają klapki z banknotów. Warto jednak szukać szczęście dookoła siebie, bo nawet na pierwszą myśl nasze życie może wydawać się nudne i szare, to po głębszym przemyśleniu z pewnością znajdziecie codzienne drobiazgi, które sprawiają, że czujecie się wyjątkowo szczęśliwi.

Neil Pasricha, autor znanego na całym świecie bloga 1000awsomethings.com udowadnia poprzez swoją działalność w sieci, że najlepsze rzeczy w życiu są za darmo. Jego blog powstał tuż po rozpadzie małżeństwa i stał się osobliwą formą terapii w trudnym czasie. Ostatnio na podstawie bloga ukazała się książka z niezwykłą listą rzeczy, które uszczęśliwiają nas, choć wcale nie musimy za nie płacić! To dawka pozytywnej energii, promyczek słońca w najpochmurniejszy dzień roku! Dzięki tej lekturze, postanowiłam stworzyć własną listę rzeczy, które dają mi szczęście. Was zachęcam zresztą do tego samego, przekonacie się wówczas jak niewiele potrzebujemy, żeby poczuć się absolutnie wyjątkowo!Moja lista darmowych szczęśliwości!

1. Zapach świeżo skoszonej trawy

To jeden z moich absolutnie ukochanych zapachów (tuż obok zapachu benzyny, ciasta drożdżowego i bzu). Zawsze, gdy latem przejeżdżam przez miasto i widzę koszących skwery pracowników, uchylam okno i upajam się tym niesamowitym zapachem!

2.  Gdy dowiadujesz się o kontynuacji swojego ukochanego serialu lub książki.

Czy może być coś lepszego?  Czekanie na nowy sezon serialu czy kontynuacje ulubionej książkowej serii nie jest proste, ale gdy już w końcu ta chwila nadchodzi, radość jest ogromna. Ostatnio ucieszyłam się tak, gdy dowiedziałam się, że drugi sezon Sex Education czeka już na mnie na Netflixie!

3. Kiedy uda Ci się zrobić idealne zdjęcie i możesz wrzucić je na Instagrama bez żadnych poprawek i filtrów.

 Po prostu!

4.  Gdy podczas przeglądania starych ubrań, znajdziesz w kieszeniu 10zł.

Pewnie sporo z Was, podobnie jak ja nie znosi robić porządku w ciuchach. Masa przeglądania i zastanawiania się, czy daną rzecz zostawić, czy może się jej pozbyć...  Moment, kiedy znajdujesz kasę w takim nieoczekiwanym miejscu, daje naprawdę wiele radości.

5. Dołożenie ostatniego puzzla do układanki składającej się z kilku tysięcy elementów

Puzzle to naprawdę dobry sprawdzian dla cierpliwości. Znam wiele osób, które tą rozrywkę omija szerokim łukiem, bo kończy się ona załamaniem nerwowym... Ja jednak uwielbiam puzzle, a moment, kiedy po tygodniu układania dokładasz ostatni element i w końcu widzisz całość obrazka napawa dumą i radością.

6. Kiedy decydujesz się spróbować zupełnie nowego smaku lodów i okazuje się on genialny!

Uwielbiam lody rzemieślnicze. Ich różnorodność smaków naprawdę zadziwia. Choć wybór jest tak duży, najczęściej zostaję w mojej strefie komfortu i decyduje się na sprawdzone smaki. Cudownie gdy, w końcu postanawiam spróbować czegoś nowego i to okazuje się niesamowite! Ostatni mój hit? Szpinak, ogórek i kiwi!

7.  Kiedy po ciężkim dniu w pracy, odpalasz w aucie ulubioną muzykę na cały regulator.

Jako nauczycielka, po pracy zazwyczaj cenię sobie ciszę. Zazwyczaj w aucie słucham audiobooka lub w ogóle odcinam się od bodźców słuchowych. Są jednak dni wyjątkowo trudne, gdy jedynym lekarstwem dla zszarganych nerwów jest głośna muzyka. To nic, że słyszą ją wszyscy uczestnicy ruchu mimo zamkniętych szyb! 

8. Widok moich śpiących dzieci!

Dzieci są cudowne, a najbardziej wtedy kiedy śpią. Choćby nawet w ciągu dnia wyprowadziły mnie z równowagi tysiąc razy, widok ich śpiących buziek niezmiernie mnie rozczula.... 

Zobaczcie jak niewiele trzeba, by poczuć się dobrze? Małe rzeczy! Ciekawa jestem jakie zwykłe przyjemności poprawiają Wam humor?

Podobne wpisy

0 komentarze