Jak skarpetki zawładnęły naszą biblioteczką! - 'Banda Czarnej Frotte'

by - niedziela, stycznia 12, 2020

Szalone skarpetki powracają w wielkim stylu. Justyna Bednarek nie spoczęła na laurach i raczy młodych czytelników kolejnymi niesamowitymi przygodami pojedynczych skarpet, które uciekają ze swoich domów w poszukiwaniu przygód! Tym razem do akcji wkracza "Banda Czarnej Frotte"!

 

kolorowe skarpetki

 Skarpetkowe przygody w ostatnich kilku latach podbiły serca setek tysięcy dzieciaków (i ich rodziców)! Książka Justyny Bednarek zrobiła taką furorę, że bez problemu zagościła także na liście lektur szkolnych! Co więcej, myślę, że również dzięki tym książkom coraz chętniej zakładamy na nogi kolorowe, wesołe skarpetki, które poprawiają humor!

 Wielbiciele skarpetkowej sagi z niecierpliwością czekali na tą książkę. Wcale się nie dziwię, moja Zuzka poprzednie części przeczytała w ekspresowym tempie i orzekła, że to NAJLEPSZE książki, jakie przeczytała w swoim 10 letnim (wówczas) życiu! "Banda Czarnej Frotte" to  genialna, pełna przygód i totalnie niesamowitych zwrotów akcji lektura. A więc AHOJ!


Tym razem Justyna Bednarek postanowiła nie dzielić książki na osobne historie poszczególnych skarpet (jak było do tej pory). Obsadziła w roli głównej tytułową Czarną Frotte, która uciekła przez kultową już dziurę pod pralką i postanowiła odnaleźć swoją siostrę! Nasza skarpeta trafia na statek, a dalej czekają ją już same szalone przygody. Na swojej drodze spotka ona wiele osobliwości, Białego Niko, skarpetę pragnącą zemsty na bracie, Olbrzyma Tyrana, czy tajemniczego Pinkertona! Absolutnie nie zdradzimy Wam tego, jak cała przygoda się zakończyła. Możemy jednak obiecać, że nie będziecie zawiedzeni, bo Justyna Bednarek świetnie wie jak oczarować małych czytelników.


 Justyna Bednarek jest jedną z naszych ukochanych polskich autorek. W genialny sposób łączy abstrakcyjne przygody i bohaterów z dziecięcym punktem widzenia i problemami współczesnego świata. Jest jednocześnie zabawnie, mądrze, poważnie i pięknie. Zdecydowanie najlepiej jak może być. Seria o skarpetkach pokazuje, że życie w pojedynkę w samotności nie jest niczym fajnym. Każdy człowiek, każda skarpetka potrzebuje kompana, by przeżywać z nim wzloty i upadki, smutki i radości. Tylko takie życie ma prawdziwy sens!

Tak naprawdę, w książkach Justyny Bednarek nie tylko tekst jest wyjątkowy. Całe wydanie jest jak zwykle na najwyższym poziomie! Wygodna do czytania czcionka, grube strony i oczywiście mistrzowskie ilustracje genialnego Daniela de Latoura! 

Skarpetki podbiły serca dzieciaków i udowodniły, że przygody na kartach książki potrafią być tak samo ciekawe i pochłaniające jak te rozgrywające się na ekranach tabletów i smartfonów!
 
 

Podobne wpisy

0 komentarze