Klocki Plus Plus - wyobraźnia nie zna granic!

by - piątek, grudnia 13, 2019

Uwielbiam kreatywne zabawki. Uważam, że są one zawsze trafionym prezentem, czymś, czym dziecko będzie bawiło się dłużej niż kilka dni! Ostatnio mieliśmy okazję testować zupełnie dla nas nowe klocki Plus Plus, które dają pole do popisu dziecięcej wyobraźni! Dały nam one niesamowitą frajdę, a dziewczyny cały czas wymyślają nowe wzory, które mogą z nich stworzyć! 


Pokażcie mi dziecko, które nie lubi budować z klocków. Jakichkolwiek... Moje dziewczyny pomiędzy zabawami lalkami, układaniem puzzli, kolorowaniem uwielbiają klocki wszelakiej maści. Od początku wiedziałam, że przetestowanie zupełnie dla nas nowego rodzaju klocków będzie fajną przygodą. Nie myliłam się ani trochę. 

Każda z dziewczynek dostała pudełko klocków Plus Plus - Misia pastelowe, Zuzka neonowe. W środku pudełek znajdowało się mnóstwo dosyć małych (trzeba uważać na młodsze dzieci) klocków o kształcie przypominającym dwa połączone znaki plusa (stąd oczywiście nazwa). 

Klocki Plus Plus powstały i są produkowane w Danii, czyli ojczyźnie kultowych klocków Lego! Już na pierwszy rzut oka widać sznyt skandynawskiego disagnu i to jest piękne. Prosty pomysł, porządne wykonanie i mamy zabawkę, która daje tyle  możliwości! Genialne!


Na początku zastanawiałam się, jak da sobie radę z zabawą moja czterolatka. Szybko okazało się, że ma naprawdę świetną wyobraźnię przestrzenną i oprócz korzystania z gotowych pomysłów zawartych na ulotce zabawki, próbuje wymyślać własne wzory! Gdy zaprosiła do zabawy mnie, wciągnęłam się na całego, zaczęłyśmy tworzyć prawdziwe cuda i cały czas było nam mało. 

Genialne w klockach Plus Plus jest to, że można z nich tworzyć zarówno formy płaskie jak i przestrzenne. Tak oto udało nam się stworzyć koronę gotową do założenia na głowę, jak i obrazek kwiatka czy księżniczki! Dziewczyny są zachwycone możliwościami, jakie dają klocki. Tak naprawdę jedynym ograniczeniem jest dziecięca wyobraźnia, która jak powszechnie wiadomo żadnych granic nie uznaje. Szybko okazuje się więc, że dzieciaki tworzą niesamowite rzeczy, na które my, stare konie nigdy byśmy nie wpadli. Tak przyjemnie się patrzy na tą niczym niepohamowaną kreatywność!
Trudno mi samej uwierzyć, że pierwszy raz zetknęliśmy się z klockami Plus Plus mimo, że są już na polskim rynku od ładnych paru lat. Tak, czy siak, ogromnie się cieszymy, że trafiły do naszego domu i dają nam od dwóch tygodniu tyle frajdy. Na pewno powiększymy kolekcję o następne zestawy, by móc budować coraz bardziej skomplikowanie konstrukcje. Klocki są typową zabawką unisex, która łączy zarówno płcie jak i pokolenia! Z całego serca polecamy!

Ciekawa jestem, czy Wy znacie te klocki?? 

Podobne wpisy

0 komentarze