'Idą święta', czyli jak wyglądają święta w innych krajach

by - poniedziałek, grudnia 09, 2019


Czy jest bardziej magiczny i cudowny czas w roku niż Święta Bożego Narodzenia? Od dziecka czekałam na te dni, czas spędzony z rodziną, ubieranie choinki, przygotowywanie wigilijnej kolacji... Wszystko to było dla mnie tak niesamowite, niemal mistyczne. Dziś z przyjemnością patrzę, jak moje córki uwielbiają święta! Zarówno dziewczynki, jak i ja sama chętnie poznajemy tradycje świąteczne innych krajów/regionów. W tym roku pomaga nam w tym piękna książka wydawnictwa Nasza Księgarnia!


Nie mogę uwierzyć w to, że za dwa tygodnie święta! Czas leci jak szalony, ani się obejrzymy, a będziemy przełamywać się opłatkiem, zajadać karpia i otwierać prezenty... Póki co, jednak cieszmy się tym pełnym obowiązków, ale i przyjemnego oczekiwania czasem przedświątecznym, celebrujmy go, a przy okazji czytajmy z dziećmi świąteczne książki. My dzisiaj polecamy Wam "Idą święta" Moniki Utnik - Strugały, cudowną książkę, która przybliży Wam przeróżne świąteczne tradycje z najdalszych zakątków świata!

Co kraj, to obyczaj - ta zasada dotyczy również świątecznych tradycji. Fajnie dowiadywać się nowych rzeczy o otaczającym nas świecie, więc zawsze chętnie sięgamy po książki z ciekawostkami! Ta jest unikalna. Nie tylko cudownie ilustrowana, ale także bardzo ciekawa. Autorka książki zebrała tak wiele różnych tradycji, że aż kipi w głowie od ilości informacji, jakie tu na nas czekają! Tyle symboli, tyle krajów, tyle ciekawych, zupełnie dla nas nowych obyczajów. Jest naprawdę inspirująco! Z "Idą święta" dowiecie się między innymi jaki znaczenie mają świąteczne rośliny takie jak ostrokrzew, czy jemioła, ale również na przykład dlaczego Norwegowie w dzień Wigilii chowają do szaf wszelkie miotły i szczotki! 
Jestem pewna, że ta książka umili Wam niejeden zimowy wieczór, kiedy to w oczekiwaniu na święta, będziecie mieli okazję dowiedzieć się skąd pochodzą bardziej i mniej popularne zwyczaje. To świetna okazja do tego, by przybliżyć dzieciom sens i istotę tych niezwykłych świąt!

 

Podobne wpisy

0 komentarze