6 książek dla dzieci z ciekawostkami o świecie

by - piątek, listopada 29, 2019

Ostatnio cierpimy na brak wolnego czasu! Tyle książek chcemy Wam pokazać, tyle Wam polecić, ale doba nadal nie chce się rozciągnąć... Dziś w końcu się udało dokończyć ten tekst i z przyjemnością prezentujemy aż sześć niezwykłych tytułów, dzięki, którym Wasze dzieciaki dowiedzą się wielu ciekawych rzeczy o otaczającym świecie!

 Dawno nie zebraliśmy dla Was aż tylu wyjątkowych tytułów. Każda z tych książek jest niezwykle ciekawa i jedyna w swoim rodzaju. Jednocześnie, każda z nich może się okazać świetnym pomysłem na mikołajkowy lub gwiazdkowy prezent. Będzie coś dla wielbicieli psów, pasjonatów ludzkiej anatomii, a również obieżyświatów!

 

"Wszystko o... krowach" Łukasz Łebek, Adam Święcki

"Wszystko o...psach" Mateusz Kęsy, Katarzyna Kołodziej

wyd. Dragon


Psy i krowy to fascynujące, choć tak różne od siebie stworzenia. Warto poznać ciekawostki na ich temat, odkryć sekrety, jakie ukrywają!A jest ich naprawdę sporo. Po co krowie rogi? Jakie zwyczaje mają te hodowlane zwierzęta? Czy krowy mogą cierpieć na depresję poporodową? Te i wiele innych niezwykłych informacji czeka na dzieciaki (i nas samych) w wesołej, kolorowej, krowiej książce!  Jest kolorowo, zabawnie, a jednocześnie mądrze. Zakres tematyczny krowich ciekawostek jest naprawdę rozległy: od ras bydła, przez krowy w mitologiach, aż po jej anatomię!

Podobnie rzecz przedstawia się w przypadku książki "Wszystko o... psach", która na pewno ucieszy wszystkich małych i dużych miłośników tych czworonożnych zwierząt. Być może ta książka to będzie świetny trening wiedzy, przez zamieszkaniem psiaka w Waszym domu? Dzieci dowiedzą się z niej między innymi, co powinno znajdować się w psiej diecie, jak psy porozumiewają się między sobą, jak rozwinięte są ich zmysły i o wiele więcej!

Książeczki z nowej serii wyd. Dragon są nie tylko przyjemnie wydane, ale również ciekawe, zabawne i pięknie ilustrowane. Nas zajęły na długie godziny, więc szczerze polecamy!Emmanuelle Figueras, Gael Beullier - "Ohyda. Mała księga obrzydliwości"
wyd. BABARYBA


Chyba wszystkie dzieciaki mają taki etap, kiedy fascynują się wszystkim tym, co najbardziej obrzydliwe! Siusiu, kupa, gluty i inne bajery. Jeśli właśnie Twoje dziecko jest obecnie w kręgu "zainteresowań" podobną tematyką, ta książka okaże się hitem! Oto bowiem, "Ohyda. Mała księga obrzydliwości", która w sposób niezwykle zabawny i prosty przedstawi różne ohydztwa ze świata zwierząt. 

Zapewniam Was, że dzieciaki w lot pokochają tą książkę! Tyle paskudnych ciekawostek zebranych w jedną publikację oszałamia i zwyczajnie wciąga. Szybko i Wy przekonacie się, że smarki czy bąki są niezwykle pożyteczne i ważne w życiu i prawidłowym funkcjonowaniu zwierząt! 

Czemu jeż się ślini? Ile razy w ciągu doby człowiek puszcza bąki? Jaki kolor ma kupa wieloryba? Te i tysiące innych ciekawostek czeka na Was w "Ohydzie"! Z jednej strony jest zabawnie i na luzie, z drugiej mamy okazję przekonać się, że nawet najbardziej obrzydliwe rzeczy są "po coś"!Marta Maruszczak - "Co tam słychać, czyli dziwne dźwięki z głębi brzucha"
wyd. Nasza Księgarnia


 Tym razem proponujemy coś dla dzieci, które są zafascynowane działaniem ludzkiego ciała! "Co tam słychać?" pomoże nam, rodzicom odpowiedzieć na dziesiątki trudnych pytań, które tak często przecież wychodzą z dziecięcych buziek. To niesamowite jak różne dźwięki może wydawać człowiek. Mowa, bekanie, puszczanie bąków, czy kichanie to bardzo złożone i ciekawe procesy, które aż proszą się o bliższe wytłumaczenie. 

Autorce książki, Marcie Maruszczak, udało się nie tylko ubrać wszystkie te zawiłe procesy w zabawną i przystępną dla dzieci formę, ale również zaskoczyć dorosłych wieloma niesamowitymi faktami! Sam pomysł na kolorowe rozkładówki z genialnymi ilustracjami Artura Gulewicza to także strzał w dziesiątkę!

Myślę, że "Co tam słychać?" to książka, którą warto posiadać zarówno w domowej biblioteczce, jak i w szkolnej bibliotece, gdzie na pewno się przyda, wykorzystywana podczas lekcji przyrodniczych! Świetnie, że autorka pomyślała o tym, by oprócz wielu ciekawych informacji dodać także przykładowe doświadczenia, które można wykonać, by sprawdzić to, jak "działamy". Zdecydowanie polecamy!
"Cześć Ziemio" - Anna Fiske
Wyd. Dwie Siostry


Moja starsza córka odkąd pamiętam interesowała się światem, kulturą innych krajów, podróżami. Ta książka idealnie trafiła w jej gusta, mimo, że tekstu tutaj naprawdę niewiele. W "Cześć Ziemio" liczą się ilustracje, ich baczne śledzenie! Tak oto, przyglądamy się życiu ludzi z całego świata godzina po godzinie, to naprawdę fascynujące. 
Każda strona to duża rozkładówka z kulą ziemską i kolejnymi godzinami w ciągu dnia i nocy. Śledzimy tak oto losy i czynności różnych ludzi, w różnych zakątkach świata: od Montrealu po Mogadiszu!

Autorka książki, dodała również na dole każdej strony zadania dla małych czytelników. I tak oto, dodatkowo musimy wytężyć nasz wzrok by odszukać różne ciekawe szczegóły ukryte na ilustracjach. "Cześć Ziemio" to niezwykła lekcja geografii oraz edukacji międzykulturowej! Świetna zabawa gwarantowana!
"Ja i świat" - Mireia Trius, Joana Casals
wyd.ADAMADA


Recenzowanie, posiadanie i czytanie takich książek to ogromna przyjemność i powód do radości. Jestem dorosła, stara już nawet trochę, ale niektóre publikacje dla dzieci budzą we mnie pokłady prawdziwie dziecięcej radości. Tak też było w przypadku książki "Ja i świat. Informacje w obrazkach". Jak bowiem przedstawić wiele szczegółowych informacji w prosty i przyjazny dla dzieci sposób? Oczywiście za pomocą obrazków!
Przekonajcie się co jedzą dzieci w stołówkach szkolnych na całym świecie, odwiedźcie największe parki rozrywki i sprawdźcie jak dużo czytają inne narody! Książka zawiera ponad pięćdziesiąt plansz tematycznych na najróżniejsze tematy. To publikacja w stu procentach przemyślana i dopracowana, która zajmie ciekawskie dziecko na długie godziny!

"Ja i świat" to jeden z naszych faworytów książek dla dzieci ostatnich miesięcy. Piękna pod względem graficznych i tekstowym, idealna wręcz! Na pewno kupimy więcej egzemplarzy dla dzieci w rodzinie!

Jak zwykle jestem bardzo ciekawa, który tytuł zainteresował Was szczególnie, a może macie już którąś z książek w swojej kolekcji?

Podobne wpisy

0 komentarze