Zabawa i nauka z Lisciani!

by - wtorek, lipca 16, 2019

Prawie połowa wakacji za nami. Po afrykańskich upałach nie pozostało zbyt dużo. Coraz częściej pada, a więc więcej czasu spędzamy w domowym zaciszu. Dziewczyny świetnie zajmują sobie czas, ale czasem muszę im w tym pomóc. Ostatnio z pomocą przyszła nam marka Lisciani ze swoimi quizami i zestawem kreatywnym do nauki malowania! Zobaczcie sami, jak wygląda dobra zabawa

 Być może marka Lisciani jest już Wam znana, wcale by mnie to nie dziwiło. W swoim asortymencie mają bowiem naprawdę ogromny wybór zabawek edukacyjnych i kreatywnych dla młodszych i starszych dzieciaków. My mieliśmy okazję przetestować dwa quizy oraz bardzo sympatyczny zestaw kreatywny do nauki malowania!

Wakacje rozleniwiają, dzieciaki korzystają z laby i aż wzdrygają się na myśl o nauce... Wcale się temu nie dziwię, przecież należy się im odpoczynek. Ale co jeśli, nauka zostanie sprytnie zakamuflowana i ubrana w formie planszówki, która daje masę radości?! 

Moja starsza córka od zawsze uwielbiała quizy i zgadywanki. Nic więc dziwnego, że bardzo chętnie podjęła ze mną rozgrywkę w Quiz o geografii i ciele człowieka! To, co od razu rzuciło mi się w oczy to przyjazna dziecku grafika i poziom trudności idealnie dostosowany do podstawy programowej. Fajnie, że autorzy gry przewidzieli różne poziomy trudności, co pozwala na to, by grą cieszył się zarówno sześcio- jak i dziesięciolatek! Obydwa quizy mają dziecinnie proste zasady: mamy spinner, pokazujący nam ile pół do przodu mamy ruszyć, dodatkowo mamy karty z pytaniami i wyzwaniami. Pytania na kartach zawsze mają trzy możliwe odpowiedzi, co dodatkowo ułatwia sprawę i pozwala na zapamiętanie tej prawidłowej. Nasza rozgrywka była niezwykle emocjonująca i zakończona remisem! Przy okazji, powiem Wam, że jestem dumna z mojej córki, że tak wiele zapamiętuje z lekcji! 

Jeśli szukacie fajnej pomocy dydaktycznej, by powtórzyć z dzieckiem materiał, by poćwiczyć, to co było przerabiane w szkole, to na pewno quizy Lisciani będą świetnym pomysłem, bo w fajny sposób łączą ze sobą zabawę z nauką!

QUIZ Mały Geniusz Geografia kupisz TUTAJ, natomiast Ciało człowieka TUTAJ

Ogromną frajdę sprawił nam jednak również zestaw kreatywny z linii I'm Creative! Szkoła malowania To mała nauka malowania zawarta w zgrabnym pudełeczku, pozwalająca poznać ciekawe techniki malarskie i stworzenie własnych dzieł sztuki!


Moja starsza córka od zawsze uwielbiała prace plastyczne, zajęcia, gdzie mogła wykazać się kreatywnością! Z młodszą jest nieco inaczej: kredki omija szeeerokim łukiem! O, dziwo, była zachwycona malowaniem farbami, co zobaczycie na zdjęciach poniżej. Pozwoliłyśmy wybrać jej jeden obrazek i stworzyć własne dzieło sztuki do ich drewnianego domku!

Zestaw Szkoła Malowania to kreatywna zabawka, pozwalająca na poznanie wielu technik malarskich i stworzeniu własnych obrazów, na bazie rysunków zawartych w zestawie. W pudełeczku znajdziemy nie tylko te rysunki (na twardym papierze), ale również zestaw farb akrylowych, pędzelek, gąbeczkę, ramki na nasze cuda sztuki! 

 Do zestawu dołączona jest książeczka, która w fajny i przystępny sposób uczy kolejnych technik, podpowiada rozwiązania dotyczące konkretnych obrazków, ale i uczy łączenia kolorów w celu stworzenia zupełnie nowych. Zestaw dał moim dziewczynkom (ale i mi muszę przyznać) wiele radości! Stworzyłyśmy kilka cudownych rysunków, które teraz ozdabiają pokój córek!

Wakacje są od tego, żeby się dobrze bawić. Zabawa może oznaczać wiele różnych rzeczy: czasem przejażdżkę rowerową, czasem chlapanie się w basenie, a czasami rozgrywkę w ulubioną planszówkę lub malowanie farbami! Cudnie jest <3
 

Podobne wpisy

0 komentarze