Katarzyna Sowula, Joanna Gębal - 'Kto wymyślił wakacje?' recenzja

by - czwartek, czerwca 27, 2019


Według mnie, odpowiedź na pytanie będące jednocześnie tytułem dzisiejszej książki jest tylko jedna! Ktoś genialny! No, bo kto nie kocha wakacji? Lato, słońce, luz - to wszystko jest potrzebne nie tylko dzieciakom, które po dziesięciu miesiącach nauki potrzebują nieco wytchnienia, ale również i my potrzebujemy naładować akumulatory! "Kto wymyślił wakacje?" to ciekawa propozycja dla ciekawskich dzieci, które chcą się dowiedzieć nieco więcej o wakacyjnych aktywnościach!

Wakacje od A do Z, tak właśnie podsumowałabym tą książkę. Cała masa ciekawostek, odpowiedzi na najdziwniejsze, wakacyjne pytania - właśnie to tu znajdziecie. 

Z czego pleciemy makramy?

Skąd się wzięło słowo wakacje?

Czym ZOO różni się od safari?

Gdzie powstał rezerwat dzikich dzieci?

Czym latem odżywia się mól książkowy

Na te i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedzi w tej książce. Wszystko zostało opisane w sposób angażujący, prosty i ciekawy. Dzieciaki na pewno będą zachwycone, a może nawet zaczerpną jakieś inspiracje do zabaw z dawnych lat?! Kto wie!

Cała książka utrzymana jest graficznie właśnie w klimatach retro: czcionka, ilustracje, kolory! Prawdziwe cacko. Moja Zuzka słuchając odpowiedzi na konkretne pytania, wiele razy była szczerze zaciekawiona! No, bo na przykład pierwszy raz miała okazję usłyszeć o kinie samochodowym czy wczasach pod gruszą! 

"Kto wymyślił wakacje" to nie tylko książka kipiąca od ciekawostek, ale przede wszystkim okazja do pokazania naszym pociechom jak wyglądały wakacje, gdy my sami byliśmy dzieciakami!
  

Podobne wpisy

0 komentarze