Taylor Adams - 'Bezbronne' recenzja

by - niedziela, lutego 03, 2019

Nie wiem jak Wy, ale ja już mocno tęsknie za ciepłem, słoneczkiem. Moja energia powoli się wyczerpuje. Próbuję jakoś poprawiać sobie humor, jednak muszę przyznać, jest to dosyć trudne. Ostatnie wieczory spędziłam z niesamowitym thrillerem "Bezbronne"! Jeśli lubicie czuć dreszcz na plecach, serdecznie Wam polecam.


 Rzadko kiedy nie mogę usnąć przez książkę i myślenie o niej. Przy czytaniu "Bezbronnych" towarzyszyło mi wiele skrajnych uczuć, przez całą lekturę ciarki nie schodziły z pleców, to pewne!

 Darby, młoda dziewczyna wraca na święta do domu. Dowiedziała się o tym, że matka jest chora na raka trzustki i zostały jej dni, a może nawet godziny. Jak na złość cały stan nawiedza ogromna śnieżyca, która uniemożliwia jazdę. Darby musi spędzić noc na autostradowym postoju. Nie jest tam sama. W budynku czeka na poprawę warunków czwórka innych osób. Gdy Darby przechodzi przez parking zauważa coś dziwnego- w jednym z samochodów widzi dziewczynkę uwięziona w klatce dla psa! Dziewczyna wie, że porywaczem jest jedna z osób, z którymi musi przetrwać tę noc. Czy uda się jej pomoc uwięzionej dziewczynce? Czy sama ujdzie z życiem?? Kim jest ten bezduszny porywacz??  

Bezbronne to naprawdę niesamowity thriller, trzymający w napięciu od pierwszych stron. Odkąd jestem mamą ciężko przeżywam każdą książkę, w której krzywdzone jest dziecko i tak też było w przypadku "Bezbronnych"!  Naprawdę bardzo ciężko mi było wracać po czytaniu do rzeczywistości! Tym większe brawa dla autora. Wszystko było takie realne, takie przerażające i nieludzkie. Czułam spojrzenie sprawcy, każdy jego oddech! Czytelnik zwyczajnie nie może się oderwać i czeka, by dowiedzieć się, co takiego zrobi Darby by uratować małą, niewinną dziewczynkę.

Świetnie prowadzona narracja, genialna bohaterka pełna wad i skrajności, ale mimo tego z dobrym sercem! Ponadto genialnie dobrani bohaterowie drugoplanowi, niezwykła intryga i zwroty akcji sprawiają, że  "Bezbronne"  to jeden z najlepszych przeczytanych przeze mnie thrillerow. Przekonaj się sam, jak straszna może być noc! 


Podobne wpisy

0 komentarze