Oto Kicia Kocia - idolka maluchów!

by - wtorek, lutego 12, 2019

Kicia Kocia w naszym domu i w naszej biblioteczce zagościła na dobre. Na pytanie: "Co czytamy?" mam niemal 90% pewności, że w odpowiedzi Michaliny zabrzmi jeden z tytułów jej ukochanej serii. Ale wiecie co? Bardzo się cieszę, że ona tak bardzo lubi te książeczki: są idealnie dostosowane do jej wieku i bardzo mądre. Zresztą sami zobaczycie za chwilę.

 Jeśli jesteś rodzicem malucha w wieku 1-3 latka istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że świetnie znasz Kicię Kocię i jej przygody. Być może macie biblioteczkę pełną książeczek o tej małej kotce. Jeśli jednak spotykasz się z nią po raz pierwszy, zobacz jaka to fajna i mądra seria!

 

Jakie książki lubią najmłodsi czytelnicy?

Jako mama małej pożeraczki stron, co nieco zorientowałam się już w jej gustach. Pamiętam, że nasza przygoda z książkami rozpoczęła się od picture booków, Michasia nie potrafiła a przede wszystkim nie chciała skoncentrować się na czytanym tekście. Z czasem ten tekst zaczął się pojawiać i teraz, gdy Misia ma trzy lata bez problemu czytamy książki, gdzie między tekstem a ilustracjami występuje równowaga. Tak naprawdę, sami jako rodzice musimy wyczuć ile aktywnego słuchania nasze dziecko jest w stanie wytrzymać. Do tego następnie trzeba dostosować tytuły czytanych książeczek. Przy okazji należy pamiętać, że książeczki dla małych słuchaczy nie mogą być zwyczajnie zbyt długie, bo wtedy nie pomogą nawet najpiękniejsze obrazki, dziecko zwyczajnie się znudzi i zniechęci.

Kolejna istotna rzecz to tematyka. Małe dzieci uwielbiają opowieści o tym, co znają ze swojej rzeczywistości. Najlepiej, gdy same mogą utożsamić się z bohaterem. Kicia Kocia i pod tym względem jest idealna, np. w opowieści "Witaminowe przyjęcie", kiedy po zjedzeniu masy cukierków boją ją brzuszek i kolejnego dnia ma ochotę na zdrowsze przekąski. Każda, dosłownie każda książeczka o Kici Kocia uczy czegoś nowego. Z tytułów powyżej maluszki dowiedzą się między innymi:
- na czym polega praca strażaka?
- jak poprawnie segregować śmieci?
- co ciekawego czekać ich może w bibliotece?
- jakie pyszne przekąski można wyczarować z warzyw i owoców?
- jak wygląda podróż pociągiem?

Kicia Kocia to wspaniały kompan w poznawaniu świata. To pełne ciepła i zrozumienia dla dziecięcych emocji książeczki, które uwielbiają najmłodsi. Krótkie, zrozumiałe teksty, urocze ilustracje, tematy bliskie dziecięcej rzeczywistości sprawiają, że ta mała kotka podbija serca kolejnych polskich dzieci, a autorka tworzy coraz to nowsze przygody tej sympatycznej bohaterki.


 Wasze dzieci znają Kicię Kocię? Lubią jej przygody? Jakie inne serie polecacie dla najmłodszych czytelników?? 


 

Podobne wpisy

0 komentarze