Ambroży Pierożek - przyjaciel smoków - recenzja

by - poniedziałek, stycznia 14, 2019

Są takie książki, które już od pierwszego zdania czarują, które każdą swoją ilustracją cieszą. Dokładnie tak jest w przypadku "Ambrożego Pierożka. Przyjaciela smoków"!

Zwykłe przedszkole pewnego dnia nawiedza bardzo ciekawy gość. Elegancki chłopiec w kraciastej marynarce i spodniach na kant. Wjechał na przedszkolne podwórko na potężnym psie w towarzystwie swojego smoka Utrumgathama i zadziwił swoją obecnością wszystkich. Zadziwił nie tylko swoją elegancją i stylem bycia, ale przede wszystkim tym,jak wywrócił przedszkolny dzień do góry nogami! Dał prztyczka w nos wszystkim niegrzecznym maluchom i nauczył ich pokory. Pomógł też głównemu bohaterowi, Tomkowi, któremu dotąd rodzice nie pozwalali na pomoc przy obowiązkach domowych. Dzięki magii Ambrożego mama Tomka zauważyła, że jej maleńki synek, to już całkiem samodzielny chłopak!

Ach! Jak miło czytało nam się tę opowieść. Jest dokładnie taka, jak być powinna: mądra, zabawna i odrobinę magiczna! Ambroży Pierożek udowadnia dzieciakom, że czasami wystarczy mała rzecz, drobny gest, by wszystko zmienić. Pokazuje, że nie wolno milczeć i zgadzać się na coś, co nam się nie podoba! Dzieci mają głos i nie powinny bać się go używać.

Ambroży Pierożek tamtego dnia pojawił się w przedszkolu Tomka, ale krąży po świecie i być może jutro pojawi się w przedszkolu Twojego dziecka? Kto wie! 

"Wszędzie jest jakaś zarozumiała Andżelika, smutny Michał, złośliwy Mareczek, gapowaty Jacek, przemądrzały Marcinek, a już na pewno w każdej klasie jest jakiś nieśmiały Tomek." Mnóstwo radości dała nam ta książeczka. Bardzo lubimy teksty pana Andrzeja Marka Grabowskiego, a za ilustracjami Macieja Szymanowicz totalnie przepadamy. Nic dziwnego, że powstał z tego tak idealny duet! Jeśli szukacie mądrej i zabawnej książeczki dla Waszego przedszkolaka, to zdecydowanie polecamy Wam spotkanie z Ambrożym Pierożkiem!

Podobne wpisy

0 komentarze