Nauka angielskiego dla dzieci w domu - Squla i jej możliwości

by - niedziela, grudnia 02, 2018

W zeszłym tygodniu zapoczątkowałam serię wpisów dotyczących nauki angielskiego dla dzieci w domu. Pisałam Wam o tym, jakie są najważniejsze zasady dotyczące zajęć domowych. Dzisiaj mamy przyjemność pokazać Wam w jaki sposób pracujemy z platformą Squla i jakie są jej zalety w zakresie nauki języka angielskiego.

 Nie jest wiedzą tajemną to, że dzieci najefektywniej uczą się poprzez zabawę. Właśnie te dwie aktywności łączy w sobie platforma edukacyjna Squla, o której miałam okazję kiedyś już Wam pisać. 

 

 

Powyższy filmik w skrócie pokazuje jak działa platforma. Ja dzisiaj jednak chciałam pokazać Wam jak wygląda nauka angielskiego na Squli i jakie platforma daje możliwości w tym właśnie zakresie. 
Tak jak zostało powiedziane w nagraniu, Squla jest o tyle przydatnym narzędziem, że wszelkie quizy, wymagania są zgodne z obecną podstawą programową. To z kolei pozwala Wam bez problemu znaleźć zagadnienie, które na tą chwilę przerabia w szkole Wasze dziecko. Szczególnie jest to przydatne przy powtórkach do kartkówek, czy sprawdzianów.


Jakie umiejętności ćwiczy Squla?

Mówię na poziomie to nowość na platformie. Dzięki tym innowacyjnym quizom Twoje dziecko ma okazję ćwiczyć prawidłową wymowę poszczególnych słówek i zwrotów. W jaki sposób? Dziecko słyszy nagranie lektora, a następnie przyciskając odpowiedni przycisk nagrywa swój głos (można to zobaczyć na filmiku poniżej). Na początku dziecko przystępuje do quizów adaptacyjnych, które automatycznie dopasowują zadania do poziomu dziecka. Taka indywidualizacja pozwala na naukę we własnym tempie.


Słownictwo to dział przeznaczony do treningu słówek. Dzieci znajdą tam materiał podzielony na działy tematyczne jak na przykład: animals, christmas, feelings... Znajdziecie tu zadania zamknięte i otwarte, gdzie dzieci samodzielnie będą musiały uzupełniać pole ze słówkiem.


Gramatyka, czyli to, co najczęściej sprawia dzieciakom trudność. Tutaj materiał podzielony jest na czasy oraz inne zagadnienia. Ćwiczenia idealnie nadają się do treningu przed testami.

Komunikacja dział, gdzie dziecko będzie mogło przypatrzeć się i uzupełnić konkretne dialogi. To bardzo przydatna sprawa, ponieważ dziecko widzi w jakich sytuacjach stosujemy konkretnych zwrotów.

Wakacyjne rozmówki, czyli po prostu słówka i zwroty, które mogą przydać się na zagranicznym urlopie. Squla to nasz codzienny sprzymierzeniec w nauce. Korzystamy z niej nie tylko, gdy ćwiczymy język angielski, ale również wszystkie inne przedmioty. Zuza bardzo lubi korzystać z tej platformy, bo jest to dla niej świetna zabawa. Poza tym warto wspomnieć, że dzieciaki ucząc się w Squli zbierają wirtualne monety, które później można wymienić na przeróżne prezenty. To dodatkowa motywacja! My jako rodzice, raz w tygodniu dostajemy raport na temat postępów naszego dziecka. W raporcie tym widzimy ile czasu i jakie przedmioty ćwiczyło nasze dziecko. Widzimy również ich wyniku. Z panelu rodzica możemy także ustawić cel na przyszły tydzień, bu zmotywować dziecko do działania.


Podsumowując, Squla to naprawdę godny polecenia sposób ćwiczenia angielskiego. Szczególnie przydaje się w dni, kiedy nie mamy czasu usiąść z dzieckiem do nauki. Raport umożliwia sprawdzenie tego, z czym pociecha ma największe trudności, a co jest jej mocną stroną. Na kolejnych zajęciach możemy omówić trudności lub przygotować odpowiednie pomoce dydaktyczne, które pomogą wytłumaczyć dziecku daną rzecz. Przede wszystkim jednak, Squla jest skuteczna ze względu na połączenie w zadaniach zabawy i nauki!

Czy Wasze dzieciaki korzystają z tej platformy? Słyszeliście o niej??

 

Podobne wpisy

0 komentarze