ZOO we Wrocławiu - Gratka dla wielbicieli zwierząt

by - niedziela, października 14, 2018

Do ZOO we Wrocławiu wybieraliśmy się długo. Nigdy jednak nie było nam po drodze. W końcu się udało! Od wielu osób słyszeliśmy, że ZOO we Wrocławiu jest najlepsze w Polsce. Jakie jest nasze zdanie? Co zrobiło na nas największe wrażenie??

 

ZOO Wrocław

 

Moja Zuzka od maleńkości uwielbiała wyprawy do ZOO i programy o zwierzętach. Zdecydowanie bardziej wolała program przyrodniczy na Animal Planet niż bajkę. Wiedza mojej 10-letniej córki o faunie i florze jest naprawdę spora. Zawsze gdy wyjeżdżaliśmy na wakacje, różne wyjazdy punktem obowiązkowym było odwiedzanie ogrodów zoologicznych. Ogromnie wrażenie zrobił na nas Oasis Park na Fuertaventurze oraz Loro Park na Teneryfie. W Polsce do tej pory najbardziej polubiliśmy poznańskie ZOO. Ale do czasu, gdy nie przekonaliśmy się na własnej skórze, ile oferuje wrocławskie ZOO, a przede wszystkim Afrykanium. Przekonajcie się sami!

 


ZOO we Wrocławiu naprawdę robi wrażenie. Nie tylko swoją powierzchnią, ale przede wszystkim różnorodnością zwierząt, ilością atrakcji oraz  nowoczesnością. Placówka ta ma długą historię, a od kilku lat, kiedy znajduje się tu Afrykanium jest jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc we Wrocławiu. Wcale się temu nie dziwimy. 

ZOO we Wrocławiu pomaga gatunkom zwierząt, którym grozi wyginięcie. To bardzo ważna część działalności ogrodu. W Ogrodzie można podziwiać ponad tysiąc gatunków zwierząt! Wszystkie z nich żyją w przyjemnych warunkach, które są bliskie otoczeniu naturalnemu. To niezwykle ważne. 


 Zdecydowanie największą atrakcją ZOO jest Afrykanium. Jest to ogromny kompleks, który przedstawia różne ekosystemy należące do kontynentu afrykańskiego. Afrykanium zostało również podzielone właśnie ze względu na rodzaj kolejnych ekosystemów, co pozwala usystematyzować swoją wiedzę i zdobyć nowe ciekawostki.

To miejsce robi ogromne wrażenie. Roślinność w Afrykanium jest prawdziwie tropikalna, a obszar i projekt tego miejsca jest naprawdę niesamowity. Moja Zuza podziwiała cudowne oceanarium, które jest stworzone na zasadzie korytarza w którym można oglądać pływające okazy. To tu po raz pierwszy w życiu zobaczyliśmy hipopotama. Był przeuroczy!

Nam z kolei najbardziej podobały się płaszczki, które tak uwielbiamy! Afrykanium robi naprawdę ogromne wrażenie i na pewno spędzicie w nim spooooro czasu!Na wizytę we wrocławskim ZOO warto przeznaczyć cały dzień. Polecam przed wizytą przyjrzeć się mapie i z nią zaplanować kolejne trasy do pokonania.  

Poniżej znajdziecie cennik biletów do wrocławskiego ZOO. Ceny może nie są najniższe, ale wizyta tutaj jest warta każdej ceny!
 Pewnie zwróciliście uwagę, że cennik ma dwie tabelki. Polecam zakup biletu "ZOO na ratunek", z którego złotówka trafia na ochronę zagrożnych zwierzaków.

ZOO we Wrocławiu to prawdziwa gratka zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Warto spędzić tam cały dzień, by obejrzeć wszystkie zwierzaki i przejść wszystkie trasy. To zdecydowanie najlepszy ogród zoologiczny w kraju. To miejsce trzeba odwiedzić. Serdecznie polecamy:)

A Wy byliście już we wrocławskim ZOO? Co zrobiło na Was największe wrażenie?? Które polskie ZOO jest Waszym ulubionym??
 

Podobne wpisy

0 komentarze