Sposób na nudę - książki aktywizujące, obok których nie przejdziesz obojętnie

by - środa, lipca 04, 2018

Mimo tego, że dzieciaki czekają na wakacje z wytęsknienieniem, bywają takie dni, gdy brak szkoły i obowiązków zamienia się w nudę. Dzieje się tak najczęściej wtedy, gdy za oknem szaleje deszcz i nie mamy ochotę nawet ruszyć się z domu. Właśnie na takie wakacyjne dni idealnie nadają się dwie niezwykłe książki aktywizujące, które Wam dzisiaj pokażemy!

 

 Przerobiliśmy już naprawdę sporą ilość książek aktywizujących. Nasza kolekcja nadal się powiększa, a my pokazujemy Wam nasze ulubione. Dziś przed Wami dwie propozycje. Jedna dla małego buntownika, druga dla wielbiciela zwierzaków. Ciekawa jestem , która się Wam bardziej spodoba!?

 


Twoje dziecko męczy Cię o psa? Chce mieć szczeniaczka do opieki? Może zacznijcie od Fafika?
To przyjazny i wesoły psiak stworzony przez Roberta Trojanowskiego. Dzięki najnowszej książce "Zaopiekuj się Fafikiem" świetna zabawa gwarantowana.  Możesz poczuć się jak świeżo upieczony właściciel psiaka. Masz oto okazję zaprojektować swojemu pupilowi obrożę, nakarmić go, czy na przykład zrobić dla niego laurkę. 

Zadań do wykonania jest całe mnóstwo. Potrzeba jedynie kredek, ołówka i wyobraźni, by zamienić czarno-białą książeczkę w cudowną, kolorową książkę z Fafikiem w roli głównej. 

Uwielbiamy ilustracje Roberta Trojanowskiego, a sam pomysł na książkę jest naprawdę znakomity!Kultowa autorka książek dla dzieci stworzyła prawdziwą gratkę dla małych buntowników. Oto "Rebelia" Liliany Fabisińskiej i Mildnera, dzięki której Wasze dziecko, poczuje, że ma realny wpływ na otoczenie!

Moja Zuza powoli wkracza w wiek dojrzewania. Coraz częściej się buntuje i pokazuje bardzo głośno i wyraźnie swoje zdanie. Jeśli macie dziecko w podobnym wieku, na pewno wiecie o czym mówię. Bunt przeciwko wszystkiemu i wszystkim!

Staram się być wyrozumiałą mamą (choć bywa to trudne) i próbuję znajdować sposoby na rozładowanie emocji córki. Jak się okazuje, "Rebelia" nadaje się do tego znakomicie. Oto dziecko, ma szansę stworzyć świat (tak, dokładnie) taki, jaki chce! Szkoła, dom, pokój, muzyka, przyjaciele, podróże -  wszystko na swoich własnych zasadach! 

Zadania stworzone przez autorów pomogą dziecku rozładować napięcie, zrozumieć swoje emocje i w sposób przyjazny pokazać je światu. Zuza ma mnóstwo frajdy wypełniając kolejne strony, a ja cieszę się, że znalazła miejsce, w którym może rządzić...

To jak, któraś z książek wpadła Wam w oko? Jak radzicie sobie z wakacyjną nudą?

 

Podobne wpisy

0 komentarze