Łap za słówka - świetna, rodzinna zabawa

by - wtorek, lipca 31, 2018

Nasza rodzinka uwielbia gry, w których trzeba ruszyć głową i wykazać się szybkością. W poprzednie wakacje nauczyłam grać Zuzkę w Państwa -Miasta, potrafiłyśmy spędzać na tej kultowej grze długi czas. Tym bardziej ucieszyło nas to, że "Łap za słówka" tak bardzo przypomina ulubioną zabawę mojej córki. 

 

 Dawno przy żadnej grze nie bawiliśmy się tak dobrze! "Łap za słówka" sprawiło wiele radości zarówno Zuzce, jak i nam! 

 

Gra przeznaczona jest dla 2-6 graczy.

Pudełko zawiera:
21 kafelków z literami
6 kostek z symbolami (wszystkich symboli jest razem 16 symboli)
99 żetonów punktów
6 zasłonek, na których znajdują się symbole
klepsydra (90 sekund)
notes z karteczkami

Dodatkowo każdy gracz musi mieć długopis lub ołówek


Symbole, oznaczające kategorie: potrawy, sport, pojazdy, napoje, zabawki i nazwy gier, muzyka, zwierzęta, książki, miasta, owoce i warzywa, woda, elektronika, ubrania, film, słodycze, rośliny, państwa, zawody

Zanim rozgrywka się rozpocznie należy ułożyć zakryty stos z literek, umieścić żetony punktów na stole oraz rozdać każdemu graczowi zasłonkę, kartkę i notes.


 Gracz, który rozpoczyna rozgrywkę rzuca wszystkimi sześcioma kostkami. Każdy z graczy wybiera jedną kostkę z wybranym przez siebie symbolem (wyrazy z tej kategorii będą celem tej rozgrywki). Niewykorzystane kostki odkładamy na bok. 
Teraz czas na odkrycie pierwszej litery ze stosu i odwrócenie klepsydry. 

Od teraz macie 90 sekund na zapisanie trzech słów ze swojej kategorii, rozpoczynających się na odkrytą literkę. Jeśli wystarczy Ci czasu możesz spróbować znaleźć słowa z kategorii przeciwnika (tu można zapisać maksymalnie tyle słów ile mamy przeciwników).

Gdy piasek w klepsydrze się przesypie nadchodzi czas na podsumowanie i punktację. Wszyscy po kolei odczytują słowa w swojej kategorii. Jeśli inny gracz zapisał to samo słowo musi to powiedzieć, a czytający skreśla je na swojej kartce. 

Każde niewykreślone słowo na kartce to 1 punkt. Gra kończy się w momencie, kiedy któryś z graczy zdobędzie 15 punktów.


 "Łap za słówka" zapewniła nam w czasie urlopowych wieczorów mnóstwo frajdy. Tak jak wspomniałam naprawdę uwielbiamy gry, gdzie trzeba pogłówkować. Gry słowne mają to do siebie, że ich zasady są proste i zainteresują nawet planszówkowego amatora. Świetnie sprawdzają się w czasie imprez rodzinnych, bo grać mogą zarówno dzieciaki jak i osoby starsze. Każdy w lot załapie proste zasady i będzie miał maksimum przyjemności z wymyślania swoich słówek. 

Ogromny plus za dużą ilość kategorii, która sprawia, że gra się nie nudzi i wciąż chcemy więcej! 

 "Łap za słówka" to jedna z takich gier, które świetnie się sprawdzają w każdym towarzystwie i dają masę satysfakcji i radości! Zdecydowanie polecamy!

Lubicie gry słowne? Macie swoje ulubione tytuły?? 

Podobne wpisy

0 komentarze