Zabawnie i z głową - Wielka Księga Wiedzy

by - piątek, czerwca 22, 2018

Tuż przed weekendem i w ostatni dzień roku szkolnego zostawiam Wam kilka świetnych książkowych propozycji, które sprawią, że mimo wakacji szare komórki naszych dzieci nadal będą pracować. Zielona Sowa w ostatnim czasie wydała bowiem cudowną serię "Wielka Księga Wiedzy" to miniencyklopedie na różne tematy, które w sposób zabawny, przystępny i niezwykle estetyczny poszerzają wiedzę naszych pociech. Moja Zuza jest tą serią zachwycona!

 

 Takie książki od zawsze cieszą się w naszym domu dużym zainteresowaniem. Zuza uwielbia ciekawostki i bardzo szybko je chłonie. Seria "Wielka Księga Wiedzy" jest ich pełna i nawet mnie zadziwiła nie raz i nie dwa podczas lektury. Sami zobaczcie!

 

 

"Cały ten świat"


Ten tytuł zdecydowanie zachwycił nas najbardziej! "Cały ten świat" to książka aż kipiąca od ciekawostek na różne tamaty (sport, zwierzęta, transport, cuda natury...) Ilość niesamowitych informacji przypadających na jedną stronę, powala!

Gdzie znajduje się najsilniejszy wir wodny?
Ile razy mogą wirować łyżwiarze figurowi bez przerwy na jednej nodze?
Ile kanałów można znaleźć w Wenecji?
Co łączy jabłko z surową cebulą?

Odpowiedzi na te i setki innych totalnie odjechanych pytań znajdziecie w tej małej, niepozornej książce. Muszę jeszcze dodać, że książka jest pięknie ilustrowana, a ciekawostki poprzez przemyślane rozmieszczenie ich w ilustracjach, same wchodzą do głowy!
 "Skąd się bierze jedzenie?"

 
Tym razem coś dla łakomczuchów! Jemy, jemy, ale czy zastanawiamy się skąd bierze się nasze pożywienie? Książka "Skąd się bierze jedzenie?" odpowie na te pytania bardzo dokładnie i obrazowo. Książka skupia się na roślinach, owocach, warzywach. Historia mąki, warzywa rosnące pod ziemią, czy rośliny zapylane przez wiatr... to wszystko czeka w tej pięknie ilustrowanej miniencyklopedii.

Świetna propozycja na wakacje, kiedy to mamy okazję jeść truskawki z krzaczka, czy czereśnie prosto z gałęzi!
"Jak to powiedzieć?"


Powiem Wam, że coraz częściej w pracy spotykam się z problemem ograniczonego zasobu słów u dzieci. To efekt technologicznej manii i zbyt małej ilości czytanych książek. Dzieciaki mają ogromny problem z napisaniem samodzielnie opowiadania, czy opisu. Jeśli już się za to zabierają, ich słownik jest niestety dosyć ubogi (oczywiście są wyjątki, spokojnie...). 

Książka "Jak to powiedzieć?" w bardzo przyjemny, nienachalny i przejrzysty sposób poszerzy słownictwo naszych milusińskich.  Każda strona to inny temat. Znajdziecie tu słownictwo między innymi z działu: u lekarza, zwierzęta, jedzenie, w mieście i wiele innych. "Jak to  powiedzieć?" to piękna, ciekawa i przydatna książka.  
Jak myślicie z którego tytułu najbardziej ucieszyłoby się Wasze dziecko??

Podobne wpisy

0 komentarze