Rodzinka wygrywa - Park Dinozaurów recenzja gry

by - piątek, maja 11, 2018

Mimo, że mam w domu dwie dziewczyny, to dinozaury są u nas wiecznie na topie, co mogliście zobaczyć już w TYM poście. Dziś pokażemy Wam ostatnio naszą ulubioną planszówkę, którą z łatwością ogarną już przedszkolaki, a która pozwala na współpracę całej rodziny, a przy tym świetną zabawę! Oto "Park Dinozaurów". Już jakiś rok temu poznaliśmy serię planszówek Egmont - Rodzinka wygrywa. Seria ta opiera się na kopperacji graczy, a nie jak w zdecydowanej większości gier na rywalizacji.  Tylko współpraca i pomoc pozwoli na wykonanie zadania i dotarcie do mety. "Park dinozaurów" to najnowsza propozycja i my uważamy, że zdecydowanie najlepsza i najciekawsza!


Co zawiera pudełko gry?

- dwustronną planszę (gra posiada dwa poziomy trudności)

- kostkę (oczka od 1 do 4)

- żetony obiektów

- żetony tyranozaurów (przeznaczone dla zaawansowanych graczy)

-cztery drewniane dinusie

- meteoryt (drewniana kulka)


Celem gry jest bezpieczne doprowadzenie na odpowiednie miejsce wszystkich czterech dinozaurów, tak by uniknęły skutków uderzenia meteorytu.  Nie jest to jednak takie proste. Trzeba wykazać się świetną pamięcią wzrokową. Każdy dinozaur musi okrążyć planszę, trochę jak w chińczyku. Jednak tak naprawdę gra mocniej opiera się na mechanice memory. 

Po każdym rzucie kostką, kolejny gracz musi zdecydować, którym dinozaurem wykonać ruch. Po wejściu na obiekt na planszy, należy odkryć jeden z zakrytych żetonów obiektów. Jeśli są one identyczne, dinozaur jest chwilowo bezpieczny i kolejny gracz może dokonać ruchu. Jeśli jednak różnią się - meteoryt zbliża się do planety, a naszym dinkom grozi zagłada!

Gdy dany dinozaur okrąży planszę i wróci na swoje pole startowe, znaczy to, że został uratowany i możemy zdjąć go z planszy.Z każdym kolejnym ruchem nasze szanse nieco się zwiększają, gdyż zapamiętujemy położenie poszczególnych żetonów. Gra kończy się w momencie gdy:

- wszystkie dinusie znikną z planszy, a więc zostaną uratowane
- meteoryt dotrze na ostatnie wolne miejsce, co oznacza, że nie udało nam się ocalić naszych dinozaurów i rozgrywka jest przegrana.

Nasze opinie:

1. Gra z pewnością zauroczy wszystkie dzieci, bez znaczenia jak bardzo kochają dinozaury. Proste zasady są do opanowania już przez młodsze przedszkolaki.

2. Ogromny plus za świetne wykonanie. Naprawdę wszystko zostało dopięte na ostatni guzik: urocze, drewniane figurki, przejrzysta plansza. Cud, miód i orzeszki!

3. Super, że gra łączy ze sobą spostrzegawczość, pamięć i strategiczne myślenie. To trzy bardzo ważne umiejętności, które podczas tej zabawy świetnie można poćwiczyć.

4. Uwielbiamy kooperację. Podczas gry nie musimy myśleć tylko o sobie, ale możemy wspólnie się naradzać i myśleć, jaki ruch będzie najlepszy.

5. Bardzo doceniamy, że w serii Rodzinka wygrywa zawsze można znaleźć dwa warianty trudności. Pozwala to cieszyć się gra zarówno młodszym, jak i starszym graczom!
Znacie serię Rodzinka wygrywa?? Jak Wam się podoba Park dinozaurów?? 


 

Podobne wpisy

0 komentarze