Buuu! - Bój się ducha - recenzja gry

by - środa, marca 14, 2018

Uwielbiamy prezentować Wam nowe planszówki, które przetestowaliśmy. Co króluje u nas ostatnimi czasy? Przerażająco kolorowa gra "Buuu!", która wymaga szybkości i spostrzegawczości. Nie dajcie się wystrychnąć na dudka!

 

Na samym początku dobra wiadomość dla rodziców, którzy średnio lubią typowo dziecięce tytuły, w których zwyczajnie muszą dawać fory swoim dzieciakom. "Buuu" to gra dla całej rodziny i różnica wieku wcale nie daje Wam pewności, że wygracie ze swoimi pociechami. Tak więc każde pokolenie ma taką samą frajdę z rozgrywki!

wiek graczy: 7-107 lat
ilość graczy:2-6
czas rozgrywki: 30 minut
Sprawdź najlepszą ofertę na Ceneo

Jaki jest cel gry? W grze chodzi o to, by nastraszyć gości, którzy odwiedzili nasz zamek! Oczywiście musimy uczynić to za pomocą małego, białego duszka!  W jaki sposób to zrobić? Trzeba przemieścić duszka do komnaty, w której znajduje się gość. Jednak nie jest to takie proste, trzeba bowiem wyznaczyć trasę jednego koloru! Oczywiście duch przechodzi przez ściany. Oczywista oczywistość:)  W opakowaniu gry oprócz planszy, i ducha znajdziemy również kafelki w kolorach ścian,które zdobywa wygrany w danej rundzie żetony specjalne (zmiana koloru i zapadnia) oraz 15 żetonów gości (każdy żeton to zdjęcie gościa a po drugiej stronie miejsca określające komnaty, gdzie ma znaleźć się nasz gość).

Zanim zaczniecie grę, należy ustawić ducha w odpowiedniej komnacie i zdecydować według której z czterech dróg (1,2,3,4 - oznaczonych na żetonach gości), będziecie grać.

Potem zaczyna się prawdziwa zabawa. Po umieszczeniu gościa we właściwej komnacie, gracze zaczynają kombinować, jakim kolorem ścian przemieścić ducha, by mógł wystraszyć naszego gościa. Kto pierwszy znajdzie odpowiedź, podaje głośno kolor ścian i przeprowadza ducha w według wybranej trasy. Wygrany bierze kafelek w kolorze swojej drogi i żeton gościa, którego wystarszył, jest to punkt za daną rundę.
Gra toczy się dalej, ustawiamy w odpowiedniej komnacie kolejnego z gości. Kto wygrywa?

Wygrywa gracz, który jako pierwszy uzbiera 4 żetony ścian lub 5 żetonów gości. Jeśli nikt nie spełnił warunków zwycięstwa, to na koniec gracze podliczają swoje żetony i gracz z ich największą liczbą wygrywa.


Nasza ocena:

1. Gdy raz dokładnie przeczytamy zasady, które na pierwszy rzut oka są skomplikowane, zauważymy, że ta naprawdę to jasna i przejrzysta gra. Nie jest jednak wcale prosta, bo trzeba nieźle nagłówkować się nad znalezieniem odpowiedniej drogi dla naszego duszka.

2. Gra jest bardzo grywalna, ze względu na różne możliwości ustawienia ducha i gości oraz dodatkowe żetony specjalne, które pozwalają na urozmaicenie rozgrywki 

3. To, co najbardziej podoba mi się w grze, to fakt, że dorośli mają z niej tyle samo frajdy co dzieciaki. Kombinowanie z kolorami jest tak samo trudne dla każdego pokolenia. Wymaga skupienia i spostrzegawczości.

Boicie się duchów? A może sami macie ochotę wcielić się jednego z nich? Jak podoba Wam się nasza dzisiejsza planszówkowa propozycja?


Za egzemplarz  gry dziękujemy

 
 

Podobne wpisy

0 komentarze