Nowości książkowe dla najmłodszych czytelników

by - środa, stycznia 17, 2018

Dzisiaj prawdziwa gratka dla najmłodszych czytelników. W ostatnim czasie wydawnictwa miały oko na nasze maluchy i wydały całkiem sporo sympatycznych książeczek. Jesteście ciekawi??

Czy Wasi milusińscy lubią dotykowe ksiażeczki?? Jeśli tak, mamy coś dla Was!
 


"Wszyscy kochają Marie" to krótka, ale kolorowa i sympatyczna książeczka wydawnictwa AMMET, inspirowania bajką Dinseya "ArysKOTraci". Książeczka jest pisana wierszem, a to w niej najlepsze, to dotykowe, sensoryczne elementy na każdej ze stron. Mamy milutkie futerko Marie, szortkie płótno obrazy i zamszowy kapelusz kotka i jeszcze kilka innych stymulujących dotyk dziecka elementów. Moja Misia jest zachwycona!

Teraz czas na dwie cudowne nowości od wydawnictwa Nasza Księgarnia.Moja Misia zawsze gdy ogląda książeczki o zwierzakach i opisuje mi je, wyróżnia mamę, tatę i "dziusia", czyli dzidziusia. Jaka ogromna była jej radość, gdy otrzymała książki, które pokazują to co najbardziej lubi, czyli zwierzakowe rodziny. "Tatusiowie z dziećmi" i "Mamusie z dziećmi" to dwie kontrastowe, sztywne książeczki dla dzieci od pierwszych miesięcy życia. Mimo, że moja Miśka ma już ponad dwa lata, zachwyca się tymi publikacjami odkąd otworzyłyśmy paczkę od wydawnictwa. Ogląda je nawet samodzielnie i komentuje głośno, pokazując przy tym jakie odgłosy wydaje dane zwierzę. 

Książeczki uświadamiają dziecku, że w świecie przyrody, jest zupełnie jak w domu. Jest mama, tata, dziecko, a rodzina zawsze trzyma się razem. Niby prosty i banalny pomysł na książkę, ale w swej prostocie genialny! Jesteśmy totalnie zauroczone tymi tytułami!
 

Te książeczki również stały się u nas hitem! "Lisek i przyjaciele" oraz "Czyj to nocnik" to dwa najnowsze tytuły od wydawnictwa Egmont, które uczą i bawią. 

"Lisek i przyjaciele" to wierszowana opowieść o przygodzie liska, który wśród różnych dzikich (i nie tylko) zwierząt szuka nowych przyjaciół. Przy okazji wiele dowiaduje się o świecie i o samym sobie. Mojej Misi ogromnie przypadły dziurki w książce, do których dokładała swoje oczka, udając poszczególne zwierzaki! Śmiechu co niemiara!

"Czyj to nocnik" to z kolei coś dla małych opornych, czyli również dla nas. Otóż na polance stoi nocnik, do którego przychodzą różne zwierzęta i zastanawiają się do kogo on należy. W końcu okazuje się, że nocnik to własność sympatycznej dziewczynki, która niedawno przestała siusiać do pieluszki. 

"- Gdzie mój nocnik?- dziecko woła,
I rozgląda się dokoła,
bo chce usiąść na nocniku,
by nie zrobić w majtki siku"

" I ty także mały smyku,
Siusiaj tylko na nocniku.
I pamiętaj - małe zuchy
Nie siusiają do pieluchy"
Oprócz sztywnych, kartonowych książeczek, wydawnictwo Egmont wydało ostatnio serię książeczek aktywnościowych dla dzieci w wieku 2-3 lata "Poznaję świat". Seria zawiera kilka tytułów, a każdy z nich to Proste zadanka i kolorowanki dla smyków, oraz to co tygryski kochają najbardziej, czyli naklejki.A co obecnie czytają Wasze maluszki? Jakie są ich i Wasze książkowe zachwyty??

Podobne wpisy

0 komentarze