Gdzie się chowa śnieżna sowa? Znajduj zwierzęta na wszystkich kontynentach

by - piątek, stycznia 26, 2018Przed nami ferie. Całe dwa tygodnie słodkiego lenistwa! To świetna okazja by nadrobić z dzieciakami książkowe zaległości i świetnie się razem bawić. Jeśli tak samo jak my lubicie książki aktywnościowe, na pewno dzisiejsza propozycja bardzo Wam się spodoba! Wiecie "Gdzie się chowa śnieżna sowa?"?

 

Już kilka razy wspominałam Wam o tym, że moja Zuza interesuje się światem zwierząt i ma na ich temat ogromną wiedzę. Odkąd pamiętam wolała oglądać Animal Planet niż kreskówki. Dlatego też, na każdą książkę, z której może nauczyć się czegoś nowego reaguje z wielką radością. Nic więc dziwnego, że "Gdzie się chowa śnieżna sowa?" tak bardzo przypadła jej do gustu. 

Zwierzęta są wszędzie!

Cała książka podzielona jest na różne obszary na Ziemi (sawanna, jaskinie, wysokie góry, lasy namorzynowe, rafy koralowe). Każdy obszar to charakterystyczne gatunki zwierząt, które ukryły się przed naszym wzrokiem. Zadaniem dzieciaków jest odnalezienie wszystkich wyszczególnionych na dole strony gatunków (założę się, że o większości z nich usłyszycie po raz pierwszy). Z każdej strony dowiemy się również wielu różnych ciekawostek na temat fauny.

Kolorowo i ciekawie

Na pewno rzuciły Wam się w oczy piękne,kolorowe rysunki, które z pewnością należą do największych zalet tej książki. Dzięki temu, że na każdej stronie aż roi się od różnych zwierząt, czasami znalezienie tych właściwych nie jest prostym zadaniem. Potrzeba spostrzegawczości i cierpliwości, a na pewno się uda! Jednak nie martwcie się, jeśli Wam się nie uda, na końcu książki czekają rozwiązania!

Zwierzęce rekordy

Oprócz zabawy w poszukiwacza, dzieciaki dowiedzą się z książki co nieco o zwierzęcych rekordach. Które zwierzę jest najszybszym lotnikiem, a które jest najbardziej jadowite? Tego wszystkiego i o wiele więcej dowiecie się przy okazji zabawy z książka "Gdzie się chowa śnieżna sowa?"

Tak jak wszystkie książki Naszej Księgarni, tak i ta jest pięknie wydana. Ma duży format, grube strony, cudne ilustracje i twardą oprawę. Z pewnością ucieszy każdego ciekawskiego malucha, kochającego zwierzaki - nie tylko te domowe!

 A Wasze dzieci interesują się zwierzętami?? A może lubią bawić się w małych detektywów??Podobne wpisy

0 komentarze