Mamy kredki w głowie - 6 cudnych kolorowanek, innych niż wszystkie

by - sobota, grudnia 30, 2017

Zawsze uwielbiałam kolorować. Odkąd mam dzieci mogę robić to bezkarnie (wcześniej uważałam to mimo wszystko za stratę czasu), a dodatkowo miło spędzamy razem czas. Sama nie wiem, czy nowe kolorowanki w naszym domu sprawiają większą radość dziewczynkom, czy mi..... Dzisiaj opowiem Wam, czemu kolorowanie jest korzystne dla rozwoju dziecka oraz pokażę Wam 6 totalnie unikalnych kolorowanek od wydawnictwa AMEET. Gotowi? To kredki w dłoń!

 

Uwielbiam wolne, weekendowe popołudnia, kiedy możemy usiąść z Zuzką, wyjąć naszą meega kolekcję kredek i kolorować do woli. Potrafimy wtedy nic nie mówić, jesteśmy skupione na wypełnianiu wolnego pola, a mimo wszystko obie jesteśmy szczęśliwe ze spędzonego razem czasu. Zastanawialiście się kiedyś jakie zalety dla dziecka i jego rozwoju niesie ze sobą kolorowanie?

1. Uczy wytrwałości - Dziecko zaczynając malować zazwyczaj nie może się doczekać efektu końcowego. Najlepiej więc zaczynać od kolorowanek z małą ilością szczegółów i niewielką liczbą elementów do pokolorowania. Z czasem można przejść do bardziej skomplikowanych wzorów.

2. To świetne ćwiczenia dla motoryki małej, która jest tak ważna przy nauce pisania. Gdy dziecko we wczesnym dzieciństwie często używa przyborów piśmienniczych i kredek, łatwiej opanowuje pisanie, a i literki szybciej stają się kształtne i zgrabne.

3. ćwiczy kreatywność - dziecko podczas kolorowania musi samo dobierać kolory, a w kolorowankach, które dziś Wam pokażemy musi również dorysować własne elementy. To świetne ćwiczenia twórczego myślenia.

4. ćwiczy koncentrację - podczas kolorowania koncentracja i skupienie są niezbędne. Dzieci wiedzą, że gdy chcą, aby ich rysunek był ładny i estetyczny, muszą skupić się na tym, aby nie wyjeżdżać za kontury i zbytnio się nie spieszyć.

Jeśli jesteście ciekawi jakie kolorowanki przetestowała moja koleżanka po fachu Zwykła Matka, koniecznie zajrzyjcie Tutaj...
Teraz z ogromną przyjemnością pokażemy Wam 6 zupełnie niesztampowych i unikalnych kolorowanek. Ciekawe, które z nich podbiją Wasze serducha!Na pierwszy ogień idą dwie kolorowanki inspirowane nowością kinową Disney i Pixar "Coco".  

"Bazgrolnik nie z tego świata" to prawdziwe ćwiczenia kreatywności. Dzieci muszą tu dorysowywać i domalowywać nowe elementy na kolejnych kartach.  Dodatkowo na dzieciaki czekają aż trzy strony kolorowych naklejek.

"Całkiem inna kolorowanka" nie bez powodu ma taki tytuł. Jak wyglądają "zwykłe kolorowanki"? Mają białe tło, a czarny kontur. Tutaj jest zupełnie na odwrót. Jak Wam się podoba takie rozwiązanie??


Nasze serducha podbiły jednak dwie ogggromne kolorowanki z Dorą! To dwa plakaty schowane w estetyczną teczkę. Plakaty są bardzo ładne, mają fajne wyraźne kontury, a co najważniejsze gruby karton. Miałyśmy mnóstwo frajdy z kolorowania ich wspólnie!

Czy Wasze córki oglądają bajkę "Elena z Avaloru"? Jeśli tak, na pewno ucieszą się z kolejnej propozycji wydawnictwa AMEET, czyli "Kreatywnych rysowanek"! To blok formatu A3 pełen kolorowanek i kreatywnych zadań w sam raz dla dziewczynek.


Ostatnie dwie propozycje są naprawdę szałowe! To kolorowanki według kodu, które pokażą nam rysunek dopiero po jego dokończeniu. Każda cyferka to konkretny kolor! Obydwie kolorowanki przedstawiają postacie i kadry z kultowych bajek Disneya: Kaczora Donalda, Myszki Miki, Króla Lwa i innych hitów! W tych pozycjach na pewno zakochają się fani kolorowanek dla dorosłych!
Co wyróżnia kolorowanki AMEET?

- zawierają ulubionych bohaterów naszych dzieci: od Dory, przez Barbie, aż po Star Wars

- są świetne gatunkowo: mają gruby biały karton, co pozwala na używanie różnych przyborów: od kredek po pisaki.

- łatwo je dostać: na pewno natkniecie się na nie w kiosku, księgarni, a nawet na stacjach benzynowych 


Wasze dzieci lubią kolorować?? Zdarza Wam się robić to z nimi?? Jak podobają Wam się nasze nowe zdobycze??


Za świetne kolorowanki i zapewnienie genialnej zabawy dziękujemy

http://www.ameet.pl/
 

Podobne wpisy

0 komentarze