Książki o pokonywaniu słabości dla najmłodszych!

by - piątek, grudnia 08, 2017Ależ ja lubię takie książki. Piękne, zabawne i na dodatek mądre! Zielona Sowa ostatnimi czasy wydała dwa cudowne picture booki dla najmłodszych (choć ja osobiście też bawiłam się świetnie przy lekturze): "Koala, który się trzymał", oraz "Mysz, która chciała być lwem".

 

 

"Mysz, która chciała być lwem"

 Bycie najmniejszym i najsłabszym potrafi być prawdziwą udręką. Dużo wie na ten temat, bohaterka książki mała myszka, która pragnie w końcu być w centrum uwagi, niestety jej niewielki rozmiar bardzo jej  to utrudnia. Co zrobić?? Mała myszka, ma łepek nie od parady i postanawia zasięgnąć rady wielkiego i groźnego zwierzęcia, czyli lwa. Szybko jednak przekonuje się, że, to, że ktoś jest wielki, nie znaczy, że jest odważny. Lew bowiem panicznie boi się myszy. Czy ta szalona znajomość ma szansę się rozwinąć?? 


"Mysz, która chciała być lwem" to ciepła i zabawna opowieść o tym, że każdy może znaleźć w sobie wewnętrznego lwa, który pomoże mu uwierzyć w siebie i podbić świat oraz spełnić największe marzenia.


"Koala, który się trzymał"Nasz koala od zawsze siedzi na swoim ukochanym eukaliptusie i nie wyobraża sobie z niego zejść. Widzi co prawda, że "tam w dole" wiele się dzieje, zwierzęta spotykają się, rozmawiają i dobrze bawią, ale z drugiej strony, drzewo to jedyne bezpieczne miejsce jakie zna. Pewnego dnia zupełnie przypadkowo ląduje na dole i okazuje się, że strach ma wielkie oczy, a świat widziany z tej perspektywy również potrafi być piękny i ciekawy!


Książeczki, które Wam dziś pokazałam przeznaczone są dla grupy wiekowej 4+. Są pisane wierszem i zapewniam, że po przeczytaniu ich kilka razy Wasze dziecko, będzie wyprzedzało wypowiadane przez Was słowa. Autorzy picture booków Rachel Bright i Jim Field stworzyli cudownych, pełnych ludzkich cech bohaterów, z którymi na pewno utożsami się niejedno dziecko. Ponad to, te teksty są zabawne, kipią wręcz humorem, co sprawia, że nie tylko dają ważną naukę do przemyślenia, lecz także wywołają uśmiech na twarzach Waszych pociech. Książeczki są również pięknie wydane i bogato ilustrowane, co jest niezwykle istotne w przypadku najmłodszych czytelników. My serdecznie Wam polecamy te nowości od Zielonej Sowy, bo ich lektura może być wstępem do fajnej rozmowy na temat odwagi i pokonywania własnych słabości! 

Za książki dziękujemy wydawnictwu


Podobne wpisy

0 komentarze