Zabawa z kucykami, czyli książeczki MLP

by - wtorek, października 31, 2017

Jeśli jesteś mamą dziewczynki (choć zdarza się, że i chłopcy z zapartym tchem oglądają tę bajkę) w wieku 3+ to zapewnie znasz kreskówkę My Little Pony, a twoje dzieko genialne operuje wszystkimi imionami słodkich kucyków, w momencie, kiedy Ty połowy z nich nie jesteś w stanie poprawie wymówić... Mylę się?? Dziś przegląd kilku nowych książeczek od Egmont z kucykami w roli głównej!

 

 

 Od jakiegoś miesiąca na dzieciaki czeka kinowa ekranizacja kucykowych przygód. Tym razem ukochane bohaterki wszystkich dziewczynek
wyruszają w podróż, aby pokonać Króla Burzy i uratować swoje królestwo, Equestrię. Z okazji tej premiery wydawnictwo Egmont przygotowało serię przeróżnych książek dla naszych milusińskich. My prezentujemy Wam kilka z nich.

1.  My Little Pony. Atlas świataTen wielki (dosłownie, ma ogggromny format) atlas to totalny must have każdej kucykowej fanki. Dzieciaki dzięki niemu dokładnie poznają świat Equestrii, poznają domy każdego z kucyków, odkryją niesamowite miejsca! Świetna zabawa gwarantowana! 

Książka skrywa mnóstwo ciekawostek i anegdot z każdego zakątka krainy kucyków. Oprócz tego poznasz rodziny Fluttershy i Pinkie Pie, odwiedzisz Babcię Smith na farmie Sweet Apple i zastukasz kopytkami w rytmie wodewilu w słonecznej Appleloosie.

Atlas jest pięknie wydany, ma grube strony. Grafika i dopracowanie ilustracji również robi piorunujące wrażenie. Moja Zuza na jego widok piszczała z radości. 

Dodam, że do każdego egzemplarza dodana jest śliczna figurka słodkiego smoka Spike'a!
 

 

2. My Little Pony The Movie. Księga zagadek

 

 

 Tym razem coś dla wielbicielek głowkowania. Książeczka pełna zagadek i łamigłówek w  iście kucykowym stylu. To dziesiątki kolorowanek, wykreślanek, podchwytliwych zagadek matematycznych, labiryntów i innych świetnych zadań dla tęgich głów. W sam raz na długie jesienne wieczory!

To aż 112 stron pełnych niesamowitych przygód i pięknych ilustracji! Ponadto to fantastyczna okazja, by niezwykłą filmową historię przeżyć jeszcze raz.  

Tak, dobrze przeczytaliście. Na dzieciaki czeka aż tysiąc kucykowych naklejek różnej wielkości. To nie lada gratka, bo jak wiadomo, milusińscy naklejki kochają!


Jednak to nie wszystko. Oprócz cudnych, kolorowych nalepek z ukochanymi bohaterami, książka zawiera caaałą masę fajnych zadanek, z których większość z nich wymaga nie lada główkowania. Szukanie różnic, odkodowywanie tajemnych wiadomości to tylko kilka przykładów zawartych tutaj łamigłówek.  

I jak macie już na oku jakieś propozycje dla Waszych dzieciaczków??  

 

Podobne wpisy

0 komentarze