Nauka przez zabawę, czyli platforma edukacyjna Squla!

by - niedziela, października 29, 2017

Każda z nas chce dla swoje dziecka wszystkiego, co najlepsze. Chcemy by dziecko było szczęśliwe, uśmiechnięte, miało dobre oceny. To zupełnie naturalna rzecz. Jak wspierać naszą pociechę w osiągnięciu sukcesu w szkole? Jak zmotywować je do zdobywania wiedzy?? To prostsze niż myślisz.

 

 

 Moja Zuza nigdy nie miała problemów z nauką. Chętnie chodzi do szkoły, sprawdziany pisze świetnie, książki pochłania hurtowo... Jednak nie znaczy to wcale, że nie powinna ćwiczyć zdobytych umiejętności w domu, tak aby je utrwalić. Jest to szczególnie ważne teraz, gdy jest w trzeciej klasie, a za chwilę czeka ją przeskok wyżej, gdzie nagle przedmiotów zacznie przybywać, a doba się nie wydłuży. Nie chce oczywiście jej zamęczać, dlatego też postanowiłam znaleźć sposób, który sprawi, że będzie uczyła się z przyjemnością. Jak myślicie udało nam się to??Kiedy nauka jest najskuteczniejsza?

Nie odkryję Ameryki , gdy powiem, że dziecko najlepiej przyswajają wiedzę przez zabawę. To właśnie wtedy w ich mózgu pozostaje największa ilość informacji. Dlatego też tak świetnie sprawdzają się wszelkie gry dydaktyczne i edukacyjne. Właśnie na zabawie i nauce w jednym bazuje platforma edukacyjna Squla, która spełni wymagania zarówno dzieci, jak i rodziców. Lepiej być nie może!Czym właściwie jest Squla?

Squla to platforma edukacyjna, która pozwala dziecku rozwijać swoje umiejętności, ćwiczyć i sprawdzać wiedzę zdobytą w szkole i w przedszkolu. 

Platforma zawiera około 50.000 zadań i quizów i jest przeznaczona dla dzieci od 3 do 12 lat. Zadania są tworzone  przez polskich nauczycieli i metodyków i są zgodne z podstawą programową MEN na rok szkolny 2017/2018.

Oto kategorie tematyczne quizów i zadań na platformie (jest tego naprawdę sporo)

- matematyka

- przyroda

- język polski

- język agielski

- muzyka (Squla uczy dzieci rozpoznawać podstawowe instrumenty muzyczne, głosy ludzkie, zespoły wykonawcze oraz gatunki muzyki. Pomaga ćwiczyć odczytywanie i zapisywanie elementów notacji muzycznej. 

- zajęcia plastyczne (Dzięki zadaniom z plastyki dzieci poznają poszczególne dziedziny sztuki)

- zajęcia tecniczne (dzieci powtarzają podstawowe zasady dotyczące ruchu drogowego (piesi na drodze), pierwszej pomocy, ochrony środowiska i rysunku technicznego.)

- język niemiecki

- kompetencje XXI wieku (zbieranie informacji, sztuka prezentacji, współpraca, krytyczne spojrzenie, prezentacja książki , wyrażanie własnej opinii, twórcze myślenie, programowanie i poruszanie się w mediach społecznościowych)

- historia i społeczeństwo

- zajęcia komputerowe 

Dlaczego Squlę kochają dzieci?

  • to świetna i bardzo różnorodna zabawa, która naprawdę wciąga
  • to genialny sposób na zabicie nudy, a przy okazji poprawienie swojej wiedzy
  • jest prosta w obsłudze i przyjemna w odbiorze
  • monety zdobywane za poprawne odpowiedzi można zamieniać na ciekawe nagrody (np. kartę prezentową Allegro czy bilet rodzinny do Centrum Nauki Kopernik)

 

Czemu Squlę kochają rodzice?

  • korzystanie nie jest drogie (przy abonamencie rocznym to 15 zł miesięcznie)
  • Jest dostosowana do wielu urządzeń – w ramach jednego konta możesz z niej korzystać na komputerze, tablecie oraz smartfonie 
  • każdy rodzic ma swój własny panel do kontrolowania wyników i dostaje tam cotygodniowe raporty o postępach dziecka, dowiadujemy się z czym dziecko radzi sobie świetnie, a z czym ma problemy
  • Rodzic może wyznaczać cele i zachęcać dziecko do nauki, przesyłając mu motywujące wiadomości


Jak Squla sprawdziła się u nas?

 Moja Zuzka średnio radzi sobie z angielskim. Squlę aktywowałam przede wszystkim, by ćwiczyła ten właśnie przedmiot. Ze względu na Michasię i pracę, nie mam kiedy wozić jej na dodatkowe zajęcia, więc robię co mogę, by szlifowała język. Dzięki Squli, nauka sprawia Zuzi wielką radość, a każda zdobyta moneta to wielka satysfakcja i chęć kontynuowania nauki. Ta platforma to świetna rzecz zarówno dla uczniów słabszych i tych, którzy w szkole radzą sobie śpiewająco. 


 Jeśli chcecie sami przekonać się jak działa Squla, możecie wykorzystać wersję demo, a dopiero później ewentualnie zdecydować się na wykupienie odpowiedniego dla Was pakietu.

A może znacie i korzystacie już z tej platformy?? Jeśli tak dajcie koniecznie znać jak Wam się podoba i czy Wasze dzieci chętnie wykonują przygotowane na stronie zadania??

 Podobne wpisy

0 komentarze