Wrześniowy raj nowości dla książkożerców!

by - niedziela, sierpnia 20, 2017

Wrzesień na rynku wydawniczym zapowiada się wręcz genialnie, tak bardzo, że obawiam się, że mogę zbankrutować... 

Zresztą, co Wam będę dużo mówić, sami zobaczcie co wydawnictwa przygotowały dla książkożerców....

 

 

 

Zapewnie nie tylko ja z niecierpliwością wyczekiwałam kontynuacji genialnej serii Millenium. Nareszcie jest, to znaczy już niedługo... Nie wiem czy się ze mną zgodzicie, ale uważam, że David Lagercrantz podołał zadaniu. Oczywiście nikt nie prześcignie Stiega Larssona, ale....


wydawnictwo: Czarna Owca
data premiery:  7 wrzesień
autor: David Lagercrantz
tytuł: "Mężczyzna, który gonił swój cień"


Lisbeth Salander odbywa karę w więzieniu dla kobiet Flodberga i stara się nie wchodzić w żadne konflikty. Ale pewnego dnia staje w obronie prześladowanej dziewczyny z Bangladeszu i ściera się z przywódczynią więziennego gangu. Tymczasem Holger Palmgren informuje Lisbeth, że posiada dokumenty, które rzucają nowe światło na wydarzenia z jej dzieciństwa. Hakerka prosi o pomoc Mikaela Blomkvista. Śledztwo doprowadza ich do Leo Mannheimera, bogatego maklera giełdowego.



Koncerny farmaceutyczne przeganiają się w produkcji coraz to nowych leków, coraz częściej zapominamy, że kiedyś człowiek mógł ufać jedynie naturze i temu co dawała. Medycyna naturalna jest fascynującą dziedziną, która przeżywa swoje odrodzenie. To może być bardzo ciekawa lektura! I ta okładka, obłędna!




 wydawnictwo: MUZA
data premiery: 13 wrzesień
autor: Miriam Borovich
tytuł: "Rośliny nas ocalą"


Powrót do natury, do wsłuchiwania się we własne ciało oraz świadomego dbania o zdrowie pozwalają odnaleźć rozwiązania skuteczne w przypadku codziennych dolegliwości. Ta książka zachęca, by zapoznać się z właściwościami roślin leczniczych i nauczyć się korzystać z dobroczynnego działania roślin, by wkroczyć na drogę ku zdrowotnej równowadze.



Strasznie się cieszę, gdyż już wiem, że ta książka już niedługo ozdobi moją biblioteczkę. Co prawda, nie czytałam ani "Sekretnego życia drzew", ani "Duchowego życia zwierząt", ale mam przeczucie, że "Kudłata nauka" przypadnie mi do gustu! Jak myślicie?



 wydawnictwo:Znak
data premiery: 27 wrzesień
autor: Matin Durrani, Liz Kalaugher
tytuł: "Kudłata nauka"

To jedyna książka, dzięki której poznasz sztuczki i przekręty zwierząt oraz zrozumiesz ich zachowanie w walce o przetrwanie. Odkryj świat pełen naukowych praw i eksperymentów, o których badacze nie mieli wcześniej pojęcia. To cudowna, mądra, dzika i naukowa podróż po świecie zwierząt.




Ania Przybylska była dla mnie zawsze ucieleśnieniem kobiecości, delikatności. Miała w sobie coś takiego, że nie dało się jej nie lubić. Jej choroba i śmierć zszokowała chyba całą Polskę. Mama Ani po latach leczenia ran, zgodziła się na publikację jej biografii. 



 wydawnictwo: Agora
data premiery: 27 wrzesień
autor: Grzegorz Kubicki, Maciej Drzewiecki
tytuł: "Ania"

Była sympatyczną Marylką ze Złotopolskich, ale też dziewczyną z rozkładówki „Playboya”. Raz mówiła, że nie ma pomysłu na życie poza aktorstwem, innym razem – że na pierwszym miejscu jest rodzina. Długo nie miała szczęścia w miłości, lecz ciągle była zakochana. Spieszyła się momentami tak, jakby czuła, że to wszystko może zbyt długo nie potrwać. Jakby wiedziała, że szybko musi zawierać związek, zakładać rodzinę, urodzić dzieci, by zdążyć się jeszcze tym wszystkim nacieszyć – opowiadają w książce jej bliscy.



W przeszłości zaczytywałam się w powieściach Nicholasa Sparksa. Ten facet ma w sobie niezwykłą delikatność i dar do pisania książek, przy których płaczą kobiety. Ciekawe, czy i tym razem tak będzie....




 wydawnictwo: Albatros
data premiery: 27 wrzesień
autor: Nicholas Sparks
tytuł: "We dwoje"

32-letni Russell Green ma wszystko: wspaniałą żonę, uroczą 6-letnią córkę, prestiżową posadę dyrektora reklamy w dużej firmie oraz wygodny dom w Charlotte. Jego życie przypomina piękny sen, a szczęście skupia się wokół jego miłości, Miriam. Ale na lśniącej powierzchni idealnej bańki mydlanej zaczynają pojawiać się rysy…
Ku rozpaczy i zaskoczeniu Russa, jego życie niespodziewanie wywraca się do góry nogami. W ciągu kilku miesięcy traci żonę i pracę. Musi zająć się córką i zaadaptować się do nowej rzeczywistości. Przyjdzie mu zmierzyć się z nieznanym, pokonać własne słabości, sięgnąć po umiejętności, z których nigdy nie korzystał. Czeka go wielki emocjonalny test, ale też… niespodziewana nagroda.



"Małe życie" to książka, która ma tyle samo fanów, co i przeciwników. Ja należę zdecydowanie do pierwszej grupy, choć przyznam, że miałam momenty, że chciałam ją rzucić w kąt. Dzięki Bogu, nie zrobiłam tego. Teraz Hanya Yanagihara przybywa ze swoją nową powieścią o tytule "Ludzie na drzewach"

 wydawnictwo: W.A.B
data premiery: 13 wrzesień
autor: Hanya Yanagihara
tytuł: "Ludzie na drzewach"


Amerykański lekarz na wyprawie w niezbadane rejony Pacyfiku dokonuje odkrycia, które odmieni jego życie i cały świat nauki. Niepokojąca, trzymająca w napięciu i tragiczna w wymowie opowieść o zderzeniu odmiennych kultur, stawiająca pytania o granicę między dobrem i złem, altruizmem i egoizmem. Przejmujący debiut Yanagihary jest też próbą rozstrzygnięcia odwiecznego dylematu: czy wielkie umysły mają prawo do życia poza moralnymi normami?



Grażyna Jeromin-Gałuszka to jedna z moich ukochanych polskich pisarek obyczajowych. Nie ma u niej żadnego, zbędnego pitu pitu. Jest za to świetna fabuła, genialni bohaterowie. Cieszę się z tej nowej książki!



 wydawnictwo: Prószyński i S-ka
data premiery: 26 wrzesień
autor: Grażyna Jeromin - Gałuszka
tytuł: "Legenda"

Legenda mówi, że dawno, dawno temu, gdy świat pogrążył się w chaosie, siedemdziesięcioro siedmioro ludzi wyruszyło na skrzydłach wielkiego ptaka, by szukać skrawka ocalałego lądu.

Mara dorasta na wyspie, gdzie zasady postępowania zostały raz na zawsze określone. Każdego dnia uczy się, jak funkcjonować w tym prostym, lecz trudnym i szarym świecie, a jedynym jasnym punktem jest słuchanie opowiadanej przez opiekunki Legendy. Po ukończeniu piętnastu lat wraz z siedemdziesięcioma sześcioma rówieśnicami opuszcza wyspę, by popłynąć na stały ląd. Odtąd każdy ich dzień od wschodu do zachodu słońca będzie wypełniony ciężką, jednostajną pracą. Wśród dziewcząt jest Samila, która – jak się wydaje – przyszła na świat tylko po to, by udowodnić, że życie nie polega jedynie na tym, by przetrwać.




Ta książka intryguje samym swoim opisem. Do tego tajemnicza okładka i John Irving. 



 wydawnictwo: Prószyński i S-ka
data premiery: 5 wrzesień
autor: John Irving
tytuł: "Syn cyrku"


"Syn cyrku" to powieść, w której po mistrzowsku skonstruowana intryga kryminalna stanowi pretekst do ukazania złożoności współczesnego świata; świata pełnego nędzy, zbrodni i wynaturzeń, choć nie brak w nim i szlachetnych ludzkich porywów. Trudno tu jednak znaleźć coś, co stanowiłoby punkt odniesienia i miarę rzeczy, opokę, na której dałoby się cokolwiek zbudować. Nie tylko główny bohater, Farrokh Daruwalla, występuje w dwóch wcieleniach - szanowanego lekarza i płodnego autora scenariuszy popularnych kryminałów - wciąż krążąc pomiędzy Bombajem a Toronto; inne postacie Irving też wyposaża w podwójną osobowość, sugerując, że choć musimy nieustannie dokonywać niełatwych wyborów, nic w naszym życiu nie jest jednoznaczne ani ostateczne.


Znaleźliście coś dla siebie? Czekacie na którąś z powyższych książek w szczególności? A może macie w planach zakup czegoś zupełnie innego?

Podobne wpisy

0 komentarze