"ZĘBOSZCZOTKI" - Pittau & Gervais recenzja

by - piątek, lipca 28, 2017Jedno z naszych ulubionych wydawnictw Babaryba lubuje się w dosyć niekonwencjonalnych książkach. Za nami już lektura „Pupy, ogonki i kuperki”, przed nami dopiero recenzja szalonej interaktywnej książki „Kliknij mnie”, a dziś chcemy Wam pokazać naprawdę niesamowitą propozycję, jaką są „Zęboszczotki”. I to kochani, wcale nie jest książka o myciu zębów i higienie jamy ustnej
„Zęboszczotki” to taki przewodnik po szczoteczkach do zębów, gdzie każda szczoteczka jest niczym skrojona na miarę swojego właściciela. Brzmi dziwnie? Na pewno! Ja, po pierwszym otworzeniu tej książki byłam tak zaintrygowana i tak zafascynowana kreatywnością jej autorów, że zwyczajnie nie mogłam się od niej oderwać. Mamy więc na przykład szczoteczkę z garbami w sam raz dla wielbłąda, szczoteczkę z marchewkami zamiast włosia dla królika, czy klawiszową szczoteczkę dla pianisty.

Zabawa przy oglądaniu tej książki jest naprawdę przednia. Dzieje się tak ze względu na to, że nie mamy pojęcia co czeka nas na kolejnej stronie…
Ta książka nie tylko pokazuje, że można stworzyć dzieło sztuki z elementów życia codziennego, ale również z pewnością zainspiruje dzieciaki do kreatywnego myślenia. Spróbujcie namówić Wasze dzieci do wymyślenia zupełnie nowych zęboszczotek! Swoją drogą jak mogłaby wyglądać szczoteczka dla nauczyciela? Ktoś ma propozycje? A może niech maluchy stworzą zęboszczotkę dla samych siebie, dla Was? Ta książka bowiem nie ma końca, można mnożyć, tworzyć coraz to nowe pomysły!

Zdecydowanie nie jest to książka do czytania, lecz do oglądania, podziwiania. To niesamowity przykład tego, że wszystko wokół nas może inspirować i rozwijać naszą kreatywność!

A Wy macie swoje "Zęboszczotki"? A może polecacie jakieś inne zwariowane, kreatywne książeczki?

Za egzemplarz dziękujemy wydawnictwu:

 

Podobne wpisy

0 komentarze