Mateusz Wysocki, Agata Królak - "Las zabaw" recenzja

by - sobota, lipca 15, 2017

Od dziecka mieszkam niedaleko od lasu. Zawsze lubiłam leśne spacery, przejażdżki rowerowe, wyprawy na grzybobranie całą rodziną. Zapach lasu to chyba jeden z najbardziej magicznych i niezmiennych zapachów na świecie. Dzisiaj pokażę Wam książkę nierozerwalnie z lasem związaną, taką która pokazuje, ze las to miejsce, gdzie można się genialnie bawić. Zapraszam Was do „Lasu zabaw”Zanim opowiem Wam o sam książce, muszę, po prostu musze pokazać Wam jak wyglądała przesyłka od wydawnictwa Czerwony Konik. Na dodatek przyznam, że zupełnie nie spodziewałam się jej więc moje zaskoczenie i zachwyt były ogromne. Piszczałam jak małe dziecko!Autor książki, Mateusz Wysocki wraz z ilustratorką, Agatą Królak stworzyli wakacyjną inspirację na eksplorowanie lasu z dzieckiem. Cała ksiażka zawiera 15 zadań do wykonania w lesie (lepienie kulek z żywicy czy skok  stertę liści). Polecenia podane są w niezwykle poetycki sposób, co sprawia, że książka nabiera nieco magicznego wymiary, sami zobaczcie:Gdy odwrócicie książkę do góry nogami przeczytacie również wiele ciekawostek na temat leśnego życia.
Integralną częścią książki jest również załączona do niej mapa, która zawiera dodatkowe zadania. Zabierzcie ją ze sobą do lasu, być może dopiszecie własne sugestie i zadania, dorysujecie ciekawe miejsca i zjawiska, które zaobserwujecie. Później wróćcie z nią do domu i powieście jako plakat na ścianie pokoju pociechy.

Wakacje to czas, kiedy duża część rodziców stara się zając swoje pociechy, szukając różnych ciekawych zajęć. „Las zabaw” przychodzi Wam z pomocą i oferuję całą masę inspiracji. Wystarczy tylko wsiąść na rowery i pomknąć do lasu na poszukiwanie przygody!

Jak podoba Wam się książka? Czy Wasze dzieci lubią wyprawy po lesie? 

Za egzemplarz recenzencki dziękujemy wydawnictwu
 


Podobne wpisy

0 komentarze