To bawi maluchy, czyli 5 fajnych kanałów YT dla najmłodszych

by - piątek, czerwca 30, 2017

Każda mama potrzebuje chwili wytchnienia. Tych 15 minut kiedy będzie mogła w spokoju napić się GORĄCEJ kawy. Tak niewiele trzeba do szczęścia, prawda? Jeśli jednak ma się dziecko takie jak Michasia, które nijak nie potrafi zająć się czymkolwiek nawet na 3 minuty, trzeba uciekać się do różnych sztuczek. Bajki nie wchodzą w grę (nawet te przeznaczone dla maluszków), Miśka zupełnie nie umie się na nich skupić. Pozostają jednak kanały z piosenkami, bo moje dziecię kocha tańce wygibańce. Dlatego też, przedstawiamy Wam dziś 5 naszych ulubionych kanałów na You Tube, które pozwalają mi odetchnąć choć na chwile.

 

 


1. Smok Edzio, czyli bobasy.tv

 

To zdecydowanie nasz faworty, słuchamy jego piosenek już od bardzo dawna.  
+ wiele znanych piosenek (Panie Janie, Gdzieżeś ty bywał..., Ta Dorotka)
+ różna długość filmików (od 2 aż do 70 minut)
+ Smok Edzio zagaduje dzieci, zachęca do wspólnej zabawy, co czyni kanał nieco interaktywnym

+ bardzo fajna jakość animacji
Bardzo fajny projekt muzyczny, który zawiera całą masę piosenek. Piosenki są niezwykle rytmiczne, posiadają bardzo zróżniocowane teledyski oraz tematykę. Wiele piosenek ma charakter edukacyjny np. piosenka o straży pożarnej, czy policji.
O tyle, o ile nie cierpię, nie znoszę wręcz disco polo w wersji dorosłej, o tyle dziecięce piosenki w takiej aranżacji jakoś mnie nie odstraszają. Bardzo podobają się Misi, bo są rytmiczne i "szybkie" - czyli można nieźle pohulać. Tulinki "przerobiły" hit stulecie czyli "Ona tańczy dla mnie", na bardzo ciekawy kawałek "Ja uwielbiam dżem". Przynajmniej dzieciaki umieją śpiewać!

To kolejny kanał ze znanymi i lubianymi piosenkami (Kundel Bury, Jagódki itp.). Oczywiście oprócz muzyki mamy również bardzo przyjemne w odbiorze teledyski, kolorowe i zachęcające do wspólnej zabawy. To również kanał gdzie oprócz pojedyńczych piosenek znajdziemy całe kompilacje, zapewniające nam spokój przez ponad kwadrans.
Edukacyjny kanał bajkowy, gdzie znajdziemy również piosenki z teledyskami animowanymi. Oprócz znanych piosenek są również takie, które będą zupełnie nowe np. nasz ulubiony Misio Mniam Mniam, której to piosenki teledysk dodałyśmy poniżej.Znacie te kanały? Który z nich najbardziej lubią Wasze maluszki? A może polecicie jakąś bajkę, która zajmie mój kochany huragan - Michalinkę? Miłej zabawy przy wesołych piosenkach <3
 

Podobne wpisy

0 komentarze