Reksio. Dobranocka wszechczasów. 50 lat z Reksiem

by - wtorek, marca 28, 2017Lubicie niespodzianki? Ja bardzo! Co może być lepsze dla książkowego freaka niż zupełnie niespodziewana przesyłka, a w niej cudowna książka? Nic, oczywista sprawa. Wydawnictwo Publicat miło zaskoczyło mnie w zeszłym tygodniu przysyłając pięknie wydaną książkę o dobranockowym psie – Reksiu, którego znają i ci starsi i maluchy. Oto „ Reksio. Dobranocka wszech czasów”.


Aż trudno uwierzyć, że ten sympatyczny psiak z dobranocki ma już 50 lat. Pamiętamy go z dzieciństwa nie tylko my, lecz także zdecydowana większość naszych rodziców.  Bajka ta bawiła i bawi nadal. Strasznie miło widzieć, że niektóre stacje telewizyjne nadal nadają reksiowe przygody. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że dzieciakom zupełnie nie przeszkadza fakt, że bohaterowie bajki nie mówią. Zabawa i tak jest przednia.Reksio został stworzony przez Lechosława Marszałka, twórcę Bolka i Lolka. Kiedy ten zrezygnował z dalszego tworzenia bajek o dwóch braciach, zainspirował się swoją suczką, terierką Trolą i stworzył film ”Reksio poliglota”, który dał początek serii o sympatycznym psiaku.
Wydawnictwo Publicat już od dawna wydaje różne książeczki z Reksiem w roli głównej. Co za tym idzie, okrągła rocznica nie mogła zostać przez nich pominięta. Powiem nawet, że uczcili 50. Urodziny psiaka z wielką pompą, bo wydali naprawdę piękną  i wartościową książkę, która na pewno stanie się ozdobą każdej dziecięcej biblioteczki.Reksio nie jest jedynym bohaterem bajki, ma wielu przyjaciół. Razem z nimi mieszka na wsi, gdzie bawi się, urządza wędrówki, pomaga w sadzie. Przyjaciele zawsze są razem, pomagają sobie i wspólnie przeżywają radości i smutki. Bajka oprócz tego, że jest zabawna, to dodatkowo pełno w niej mądrych i wartościowych treści. Opowieści o Reksiu uczą dzieci przyjaźni, współpracy, ciekawości świata  oraz szacunku dla zwierząt. Książka, którą dzisiaj mam przyjemność Wam pokazać to zbiór dziesięciu opowiadań o Reksiu: Wesołe podwórko, Leśna przygoda, Zabawa w chowanego, Wyprawa w góry, wesołe miasteczko, wodna przygoda, Jesienne zbiory, Co w drewnie piszczy, Kacza szkoła przetrwania, Podwórkowa olimpiada. Każde opowiadanie jest bogato ilustrowane, co dodatkowo umila czytanie. Czcionka jest duża, co na pewno ucieszy młodych czytelników. Z powodzeniem będą mogli sami sobie czytać przygody Reksia i jego przyjaciół.Opowieści o Reksiu są naprawdę mistrzowsko wydane, jak przystało na świętowanie okrągłego jubileuszu. Duży format, bardzo dobry papier, kolorowe, całostronicowe ilustracje i gruba, estetyczna, twarda oprawa, sprawiają, że ta książka idealnie sprawdzi się jako prezent, który przetrwa pokolenia. Dzięki tej książce nawet za kolejne 50 lat dzieci będą znały tego zabawnego psiaka z łatką na oku. Stare, polskie bajki są o tyle cudowne, że mimo upływu lat, nie tracą na aktualności. Uczą ważnych życiowych wartości, bawią i cieszą oko. Szkoda, że w obecnych czasach tak mało powstaje polskich animacji. Jesteśmy przecież w tym naprawdę dobrzy! Uwielbiam piękne książki dla dzieci. Cieszę się z nich tak samo jak moje córki. Zbiór opowiadań o Reksiu wywołał u mnie w domu masę radości. Cena katalogowa książki może wydawać się wysoka (45zł), lecz obecnie na stronie wydawnictwa Publicat trwa promocja i można nabyć tę książkę za 33zł. To naprawdę świetna cena za tak wartościową i świetnie wydaną książkę.

Ja i moje pociechy, życzymy Reksiowi z okazji 50. Urodzin dużo radości i wielu lat bawienia polskich dzieci!


Za urodzinowy egzemplarz książki o Reksiu dziękujemy wydawnictwu
 

Podobne wpisy

0 komentarze