Marcowe plany czytelnicze :)

by - środa, marca 08, 2017

Mamy już za sobą tydzień marca, pewnie ani się obejrzymy, a będzie kwiecień... Dzisiaj chciałam Wam przedstawić kilka książek, które mam w planach przeczytać w tym miesiącu. Sami zobaczcie, co też ostatnio trafiło na moje półki.1. Meg Little Reilly - "Nie jesteśmy gotowi" wyd. Harper Collins

Jestem na setnej stronie tej książki. Na razie jest momentami mrocznie, momentami miło, ale na pewno ciekawie. 

Przeprowadzka z Brooklynu do domu w malowniczej górskiej scenerii Vermontu miała być dla Asha i Pii początkiem nowego życia. Małe miasteczko, piękna przyroda, święty spokój, czyli spełnienie marzeń po latach. Jednak już po trzech miesiącach na horyzoncie, dosłownie i w przenośni, pojawiają się ciemne chmury. Meteorolodzy zapowiadają burze i huragany na niespotykaną skalę. Strach przed kataklizmem ujawnia głębokie podziały w na pozór zgodnej lokalnej społeczności. Poważny kryzys dotyka również małżeństwa Asha i Pii. Poczucie zagrożenia, zamiast łączyć, pogłębia przepaść, z której do tej pory nie zdawali sobie sprawy. 
2.  Ewa Zdunek - "Z pamiętnika zajętej wróżki" wyd. Edipresse

Ostatnio mam za sobą sporo ciężkich, wymagających lektur. Stwierdziłam, że mojemu mózgowi należy się odrobina odpoczynku, więc sięgam po coś lekkiego. A co!


Emilia ma wreszcie poukładane życie. Wymarzony partner boku, dobrze zapowiadająca się kariera w telewizji w charakterze wróżki, a także poprawne relacje z ojcem sprawiają, że tytułowa bohaterka promienieje szczęściem. Jej sąsiadka i przyjaciółka zarazem, Roksana także odnajduje swoją bratnią duszę w osobie tajemniczego Kazimierza. Sielanka jednak nie trwa długo. Wkrótce okaże się, że każdy coś ukrywa, a rzeczywistość nie jest taka, jak ją malują. Zabawna, pełna ciekawych zwrotów akcji opowieść o lekkim zabarwieniu sensacyjnym. 3. Naomi Moriyama, William Doyle, "Zdrowy jak japońskie dziecko", wyd. MUZA

Kilka razy w ostatnim czasie trafiłam na recenzje tej książki na różnych blogach parentingowych. Były to dobre recenzje, pomyślałam więc, że jako matka, pragnąca zdrowia swoich dzieci, muszę zdobyć tę książkę. I dziś listonosz mi ją przyniósł. Czy to nie cudowne?

W tej inspirującej książce małżeństwo-zespół, który tworzą urodzona i wychowana w Japonii Naomi Moriyama oraz Williama Doyle, analizuje dowody na to, że mali Japończycy cieszą się najlepszym zdrowiem na świecie, oraz zbiera wnioski w formie kilku praktycznych porad, jakie mogą zastosować rodzice, by zadbać o zdrowie swojego dziecka. Wszyscy pragniemy, by nasze dzieci były zdrowe i szczęśliwe, lecz w wielu rodzinach temat jedzenia przeistoczył się w pole bitwy, stając się źródłem sporów i nieporozumień.

4. Gayle Forman - "Zostaw mnie" wyd. Prószyński i S-ka

To akurat książka z biblioteki, która przykuła moją uwagę okładką. Tak, tak oceniam książki po okładce. Choć czasem bywa to w efekcie rozczarowujące. Zobaczymy jak będzie tym razem...

 „Zostaw mnie” to intrygująca książka o lękach, przed którymi wszyscy staramy się uciekać. Gayle Forman przedstawia nam fascynujących bohaterów – mężów, żony, przyjaciół i kochanków – którym zdarza się popełnić błąd i się potknąć, ale którzy stają się dzięki temu lepszymi ludźmi i uczą się przebaczać. Tym samym dowodzi, że jest wnikliwą obserwatorką ludzkiej natury. Jej książka to wciągająca analiza współczesnego macierzyństwa wraz ze wszystkimi jego niejednoznacznościami, a także próba odpowiedzi na pytanie: co się dzieje, gdy dojrzała kobieta porzuca dom?


5. Olga Rudnicka "Granat poproszę!" wyd. Prószyński i S-ka

Również nabytek z biblioteki. Kocham Rudnicką, jej poczucie humoru i umiejętność łączenia go z wątkiem kryminalnym. Jestem pewna, że się nie zawiodę.

Emilia Przecinek – ma trzydzieści dziewięć lat, sto pięćdziesiąt sześć i pół centymetra wzrostu oraz prawie dziesięć kilogramów nadwagi. Jest znaną autorką powieści romantycznych, a także matką dwojga nastoletnich dzieci i przykładną małżonką Cezarego, który postanawia zostać szczęśliwym mężem innej kobiety. Nie dość, że młodszej, to jeszcze wyższej, co szczególnie boli Emilię.
Los nie sprzyja przyszłej rozwódce. Bank domaga się spłaty kredytu, kochanka męża zostaje znaleziona martwa, a rodzina, mimo że daje Emilii niepodważalne alibi, zdaje się nie wierzyć w jej niewinność. Jej reputacja zawodowa zaczyna się walić, a w dodatku mąż jest poszukiwany za defraudację. To zdecydowanie dużo za dużo jak na jedną małą kobietkę.
Czyżby?  6. Kristin Hannah - "Słowik" wyd. Świat Książki

Jestem już w trakcie czytania. Dozuje powoli, bo to niesamowita powieść i nie chce jej szybko skończyć. Wpadłam po uszy!

 Dwie siostry, Isabelle i Vianne, dzieli wszystko: wiek, okoliczności, w jakich przyszło im dorastać, i doświadczenia. Kiedy w 1940 roku do Francji wkracza armia niemiecka, każda z nich rozpoczyna własną niebezpieczną drogę do przetrwania, miłości i wolności.
Zbuntowana Isabelle dołącza do ruchu oporu, nie zważając na śmiertelne niebezpieczeństwo, jakie ściąga na całą rodzinę. Opuszczona przez zmobilizowanego męża Vianne musi przyjąć do swego domu wroga. Cena za uratowanie własnego życia i dzieci z czasem staje się dramatycznie wysoka…
Inspirowana życiorysem bohaterki ruchu oporu Andrée de Jongh opowieść o sile, odwadze i determinacji kobiet zachwyciła miliony czytelniczek na całym świecie.A Wy kochani, co macie na w planach na ten miesiąc? Czytaliście, którąś z pokazanych przeze mnie dzisiaj książek?
 

Podobne wpisy

0 komentarze