Olga Rudnicka - "Drugi przekręt Natalii"

by - czwartek, listopada 10, 2016Ten, kto raz przeczytał Rudnicką, na pewno nie poprzestanie na jednej książce. Ten, kto poznał wykreowane przez nią siostry Sucharskie, będzie chciał więcej i sięgnie po „Drugi przekręt Natalii”
Opis wydawnictwa:
W mieszkaniu Janusza Zawady, dawnego wspólnika ojca sióstr Sucharskich, zostają znalezione pozbawione głowy zwłoki młodego mężczyzny, a sam starszy pan znika bez śladu. Czy to jego szczątki były w spalonym, porzuconym nad Wartą samochodzie? Pięciu Nataliom trudno w to uwierzyć. Dochodzenie prowadzone przez policję ujawnia, że Janusz Zawada nie był zwyczajnym starszym panem. W przeszłości współpracował z potężnym gangiem złodziei dzieł sztuki, a w skrytce bankowej miał brylanty warte miliony. Śledztwo trwa, giną kolejni świadkowie. Brylanty znikają, a na scenę wkraczają siostry Sucharskie...

Trylogia o Nataliach to jedna z takich serii, które trzeba czytać po kolei, inaczej zwyczajnie się pogubicie.  Pięć przyrodnich sióstr o tych samych imionach i nazwiskach, już od dwóch lat mieszka w odziedziczonym po wspólnym ojcu, domu w Mechlinie. Ich życie stało się nieco bardziej uporządkowane (ale tylko nieco), a i siostry pałają już do siebie ciut lepszymi uczuciami (ale tylko ciut!).  Siostry tworzą razem mieszankę wybuchową, a to wszystko przez zupełnie odmienne charaktery i temperamenty. Jedno jest pewne: gdy są pod ścianą, a sytuacja staje się kryzysowa tworzą świetny, choć nieco kłótliwy zespół. Tak dzieje się również w tej części, gdy próbują ukryć brylanty i rozwikłać zagadkę tajemniczego morderstwa.

Kto zna styl pisania Olgi Rudnickiej wie, że będzie wesoło! Uwielbiam jej poczucie humoru. Nie każdy autor potrafi w pianych słowach przekazać satyrę i zabawność niektórych sytuacji. Rudnicka jest w tym mistrzynią. Na dodatek bardzo zgrabnie łączy lekką zabawną powieść z wątkami kryminalnymi, które są przemyślane i ciekawie wplecione.

W tej części dominują dialogi, co sprawia, że akcja jest zawrotna, a samą książkę czyta się w niesamowitym tempie. Na dodatek, Natalie zdążyły przyzwyczaić już czytelnika, że potrafią być kompletnie nieprzewidywalne. Kapryśne i dosyć ekscentryczne siostry wpadają na zupełnie szalone pomysły. Dużo dzieje się w ich życiu osobistym: pojawiają się nowe związki, a niektóre rozpadają się. Dziewczyny przez te dwa lata podjęły ważne życiowe decyzje. Jakie? Musicie przekonać się oczywiście sami.

Dzisiaj biegnę do biblioteki oddać Drugi przekręt Natalii”  i od razu wypożyczę trzecią część trylogii, by jak najszybciej dowiedzieć się co nowego zmalowały szalone siostry Sucharskie. Drogi Czytelniku, jeśli czytasz tą recenzję, a nie miałeś okazji sięgnąć po Natalii 5 „, czym prędzej leć do biblioteki, antykwariatu, koleżanki, która ma książkę, bądź do księgarni. Trylogia Rudnickiej to mistrzowska powieść, która ucieszy, zabawi i wciągnie Cię bez reszty!

Rodzaj: humor/ kryminał
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Podobne wpisy

3 komentarze