Gwendal Le Bec - "Król ptaków" + KONKURS

by - poniedziałek, listopada 07, 2016Bardzo lubię proste historie o zaskakujących zakończeniach. Czasem nie potrzeba wiele zarówno tekstu, jak i ilustracji, kolorów, było ciekawą historię. Tak właśnie jest z „Królem ptaków”


Pewnego dnia wszystkie ptaki świata zdecydowały, że czas wybrać spośród nich króla. Królem miał zostać ten, kto pierwszy doleci i dotknie Słońca. Oczywiście do wyścigu stanęły wszystkie latające ptaki. Największe szanse dawano tym największym, o potężnych skrzydłach: orłom, sokołom…

Malutki Mysikrólik, aby zregenerować siły przed wyścigiem zasnął w skrzydłach wielkiego ptaka. Ptaki ruszyły, świergocząc przy tym niemiłosiernie. Te słabsze po kolei odpuszczały i wracały na ziemię. Po długim czasie, w wyścigu pozostały jedynie ogromne ptaki  o wielkiej sile i ………. Mysikrólik, który przebudził się niedaleko słońca rześki i pełen sił. To on zdobył tytuł króla!


„Król ptaków” to krótka ale treściwa książka, w której tekście znajdziecie dziesiątki nazw ptaków, co może stać się bodźcem do zainteresowania dziecka tym tematem, poszukania ich ilustracji, poznawania ich zwyczajów.

Pewnie patrząc na zdjęcia, zauważyliście, że ilustracje w książce mają prostą, ascetyczną wręcz grafikę oraz są dwukolorowe. Połączenie czerni i pomarańczowego jest miłe dla oka. Taki klimat może nie każdemu przypaść do gustu, ale czy wszystkie książki dla dzieci muszą razić kolorami po oczach? Wrażenie robią nie tylko ilustracje, lecz również wymiar książki, która ma Format: 260 x 360 mm.


Historia pokazuje, że nie zawsze zwycięża najsilniejszy, czasem trzeba być sprytnym. Po prostu każdy ma szansę. Nam ta opowieść bardzo się podobała, ale na szczególne uznanie według mnie zasługuje przede wszystkim wymiar estetyczny tej książki: ilustracje, format, oprawa.

Za egzemplarz książki serdecznie dziękujemy wydawnictwu

 KONKURS

Wydawnictwo Dragon sprezentowało nam również dodatkowy egzemplarz, który chętnie oddamy w Wasze ręce. Wystarczy:
1.      Polubić Fanpage Pożeram strony i Wydawnictwa Dragon
2.      Udostępnić post konkursowy
3.      Zostawić komentarz, w którym napiszecie dlaczego akurat Wam mamy sprezentować „Króla ptaków”

Konkurs trwa od teraz do soboty 12 listopada do godziny 20:00.

Podobne wpisy

6 komentarze