100 pytań i odpowiedzi. W świecie przyrody

by - piątek, października 21, 2016Bardzo lubimy wszelkie quizy i gry sprawdzające wiedzę. Najlepsze są takie, które zajmują mało miejsca i można zabrać ze sobą wszędzie oraz sprawdzają się w samochodzie. Dzisiaj właśnie taki quiz Wam pokażemy!


Zielona Sowa stworzyła serię quizów dla dzieciaków. Do tej pory ukazały się następujące ich tytuły:
- Cztery pory roku
- W domu i w szkole
-  W świecie przyrody
- W domu i w przedszkolu

My od zaprzyjaźnionej Zielonej Sowy dostałyśmy quiz przyrodniczy. Jest on przeznaczony dla dzieci powyżej szóstego roku życia i  zawiera 50 sztywnych, połączonych ze sobą kart, na których z jednej strony znajdują się pytania, na odwrocie dziecko znajdzie odpowiedzi. Daje to nam aż 100 pytań, które sprawdzą, ale również rozwiną wiedzę dziecka na temat przyrody.Wszystkie pytania podzielone są na pięć kategorii, każda z nich zaznaczona na kartach innym kolorem:
- w lesie

- na łące
- nad rzeką i nad jeziorem
- w górach
- nad morzem
Pytania do quizu układała Maria Matuszczak, pani, która z zawodu jest biologiem, dziennikarką, studiowała medycynę. Oprócz tego to autorka wielu książek popularnonaukowych dla małych i dużych.

Kolejność wykonywania zadań jest dowolna. Ich trudność jest zróżnicowana, dlatego też dzieci nie tylko mogą sprawdzić swoją dotychczasową wiedzę, ale również zdobywać nowe informacje na temat otaczającego je świata.
Bawić można się samemu lub z rodzicami, jak kto woli, jak kto lubi…

Na pewno warto zwrócić uwagę na to, że karty są przepięknie ilustrowane. Fakt, że na karcie znajdują się po dwa pytania, a nie więcej sprawia, że rysunki są wyraźne i duże.

Tak, jak już wcześniej wspomniałam uwielbiamy takie quizy i cieszymy się, że „100 pytań i odpowiedzi.  W świecie przyrody” zasiliło naszą kolekcję. Polecamy je gorąco, bo dzięki ich wartości merytorycznej i pięknym ilustracjom na pewno Wasze dzieci dowiedzą się wiele nowych rzeczy o przyrodzie.

Za egzemplarz quizu serdecznie dziękujemy wydawnictwuPodobne wpisy

0 komentarze