Annie Kelsey - "Dziennik Tośki Marzec"

by - środa, września 14, 2016


Każdy z nas wie, że nie należy czytać cudzych pamiętników. To prywatna własność, którą należy szanować. Jednak zakazany owoc najbardziej kusi... Właśnie dlatego wszelkie książki wydawane w formie pamiętników i dzienników są tak chętnie czytane. "Dziennik Tośki Marzec" wciąga niesamowicie, daje dużo radości i uśmiechu! Poznajcie Tośkę od kuchni!

 Kim jest Tośka? To bardzo sympatyczna dziewczynka, z milionem pomysłów. Jej rodzice są po rozwodzie co, czasem ją cieszy (ma dwa domy), a czasem martwi (zawsze lepiej mieć oboje rodziców pod jednym dachem).
Dlaczego zaczęła pisać dziennik? Dziennik dostała od mamy, aby mogła pisać tam o swoich emocjach, których jest wiele, przede wszystkim ze względu na niedawną wyprowadzkę NAJukochańszej przyjaciółki.

Tosia musi znaleźć sobie nowych znajomych, ma jednak wielkie szczęście, bo zaczyna przyjaźń z popularną dziewczynką z klasy. Aby się jej przypodobać, kłamie, że wzięła udział w popularnym muzycznym show, a jurorzy byli pod ogromnym wrażeniem jej talentu. Od tej chwili koleżanka szuka okazji, aby przekonać się o talencie Tosi. Problem w tym, że......... Śpiew Tosi brzmi jak rozdzieranie kota! No właśnie, z tego powodu dochodzi do wielu zabawnych sytuacji, które spadają na czytelnika jak lawina. Nie raz podczas czytania śmiałam się sama do siebie pod nosem.

Czy Tosia wyjdzie cało z opresji? Czy nowa przyjaciółka przestanie lubić Tosię, gdy dowie się, że ta kłamała? Czy ta przyjaźń ma szansę na przetrwanie? Przekonajcie się sami.

"Dziennik Tośki Marzec" to przezabawna i urocza dziewczęca opowieść.  Pełno w niej humoru, który
przypadnie do gustu nawet najbardziej wybrednym dziewczętom! Co więcej, czcionka zastosowana w książce bardzo przypomina prawdziwe zapiski z dzienników. Dodajcie do tego całą masę świetnych rysunków (takich, jakie bazgroli się na marginesach pamiętnika). Brzmi przekonująco, prawda?

Oprócz tego, że z Tośka dzieciaki będą się świetnie bawić i niejednokrotnie śmiać do rozpuku, to również książka niesie wiele ukrytych mądrości.Przede wszystkim pokazuje, że kłamstwo ma krótkie nogi oraz, że prawdziwa przyjaźń powinna opierać się na szczerości i szacunku.

Bardzo cieszę się, że Tośka trafiła w nasze ręce! To świetna pozycja, którą czyta się jednym tchem! Już planujemy z Zuzą sięgnąć po kolejne części. Jestem pewna, że nie będziemy nimi zawiedzione.
Autor: Annie Kelsey Data wydania: 2016 Liczba stron: 174 Wiek czytelnika: 6-8 lat 

Za możliwość zakumplowania się z Tośką Marzec serdecznie dziękujemy
 

Podobne wpisy

12 komentarze