Wakacyjne kolorowanie, czyli "Niezwykła Polska" + KONKURS

by - czwartek, lipca 28, 2016Cudze chwalicie, swego nie znacie... mówi mądre polskie przysłowie. I rzeczywiście, my Polacy często rozpływamy się w opowieściach o zagranicznych wojażach, pięknych zabytkach i egzotycznych widokach, zapominając o tym, ile urokliwych i cudownych miejsc mamy w zasięgu ręki. Coraz częściej jednak młodzi ludzie doceniają nasze polskie destynacje i atrakcyjne miejsca. Co więcej, mamy w naszym kraju coraz więcej miejsc, którymi możemy się pochwalić na arenie międzynarodowej.

Już jakiś czas temu pokazywałam Wam inną podróżniczą kolorowankę, która wyszła nakładem wydawnictwa SQN - "100 najpiękniejszych miejsc na świecie", tym razem to samo wydawnictwo skupiło się na Polsce i pozwala pokolorować nam aż 80 polskich atrakcji podróżniczych.  Znajdziemy tutaj zarówno zabytki (Wawel, Łazienki, ruiny zamku w Ciechanowie), cuda przyrody (Puszcza Białowieska, Morskie Oko) ale też zupełnie niedawno powstałe destynacje turystyczne jak: Muzeum Słoików Świata, Wielka Krokiew, czy Park Miniatur. O wielu z tych miejsc dowiedziałam się dopiero oglądając kolorowankę.

Miłym zaskoczeniem jest dwujęzyczność całej książki (j. polski i angielski), co sprawia, że "Niezwykła Polska" staje się jednocześnie idealną pamiątką dla zagranicznych turystów. Co więcej, ta książka to nie tylko zwykłe obrazki, z tyłu znajdziemy krótkie opisy każdego z miejsc, oczywiście w dwóch językach.

Same obrazki mają wyraźne kontury, fajną, fantazyjną kreskę i są różnorodne. Ich poziom trudności również jest zróżnicowany. Każdy znajdzie coś dla siebie, zaczynając od kolorowankowego laika, kończąc na znawcy tematu. Dzięki temu, każdy ma szansę stworzyć za pomocą kredek cudowny obrazek i ożywić wszystkie te miejsca.

Mi osobiście, nie pozostaje nic innego jak polecić tą książkę każdemu kolorowankowemu fanowi i rzucić w świat krótkie przesłanie: Nie mamy się czego wstydzić! Mieszkamy w pięknym kraju!

Teraz czas zaprezentować Wam kilka obrazków na zachętę!
 

Za możliwość odkrycia Polski na nowo dziękuje serdecznie wydawnicwtu


A teraz już czas na konkurs. Postanowiłam podarować jednemu z Was egzemplarz tej kolorowanki z okazji 100 polubień mojego Fanpage'a!

Zasady!
1. Konkurs trwa od teraz aż do  1 sierpnia do godziny 20:00
2. Aby wygrać należy zrobić dwie rzecz: odpowiedzieć na pytanie: tu lub na FB i polubić mój Fanpage 
 3. Pytanie brzmi: Wyobraź sobie, że odwiedza Cię ciocia z Australii i możesz pokazać jej jedno miejsce w Polsce, z którego powinniśmy być szczególnie dumni. Co by to było za miejsce?
4. 2 sierpnia ogłoszę wyniki konkursu :)  


Zostaje życzyć mi Wam powodzenia !
Podobne wpisy

4 komentarze