Eva Susso, Benjamin Chaud - "Duch z butelki"

by - niedziela, czerwca 26, 2016Opis wydawnictwa:
Kiedy Uno i Mati otworzyli starą butelkę, wydostał się z niej olbrzymi duch. Siedział zamknięty w butelce od tysięcy lat. Z wdzięczności, że został uwolniony, obiecał spełnić trzy życzenia chłopców.

Lubicie pchle targi? Ja uwielbiam. Nie mam zupełnie problemu z tym, że rzeczy, które można tam kupić  były już przez kogoś używane. Na takich wyprzedażach można znaleźć prawdziwe perełki, rzeczy, których nie ma nikt inny. To prawdziwa gratka w świecie, gdzie zalewa nas masa takich samych produktów prosto z Chin...

Uno i Mati również wybrali się na taki targ i znaleźli różne ciekawe skarby. Wśród nich znalazła się tajemnicza butelka. Po jej otwarciu okazało się, że od tysięcy lat był tam uwięziony duch o imieniu Humbaba.  W zamian za uwolnienie postanowił spełnić trzy życzenia chłopców. Tak, wiem, motyw trzech życzeń jest znany jak świat, ale ta historia jest inna... Nie ma więc sensu się czepiać i porównywać ją do innych. Jak myślicie o co poprosili chłopcy?

O tym musicie przekonać się sami. Zdradzić możemy Wam jednak tylko tyle, że czasem okazuje się, że świat bez magii i czarów jest o wiele lepszy. Lepsze jest zwykłe życie z kochanymi rodzicami u boku, niż nieprzewidywalne przygody... Sami się przekonacie!

Książka bardzo ucieszyła moja córkę, a chłopcy od razu przypadli jej do gustu. Historia jest krótka i zwięzła, ale jednocześnie ciekawa i wciągająca. Jest tu wszystko co dzieci lubią: tajemnica i przygoda. Pewnie każde dziecko, które przeczytało/przeczyta tą książkę zada sobie pytanie: A o co ja bym poprosił/poprosiła ducha  z butelki? I tu zaczną się marzenia i rozmyślania, w końcu liczba życzeń jest ograniczona...

Pewnie już zdążyliście zauważyć, że książka ma kolejny mocny punkt, czyli cudowne kolorowe, dziecięce ilustracje. Ilustracje tak kolorowe i żywe, że niemal przenosimy się do świara Uno i Matiego.

Podkreślić też trzeba, że książka (zresztą jak i pozostałe książki wydawnictwa) jest bardzo dobrze wydana. Mamy tutaj twardą okładkę, wytrzymały papier. Wszystko to sprawia, że to jedna z tych książek, która ma szansę przetrwać kilka pokoleń.

Bardzo polecamy! Świetnie bawiłyśmy się z Uno, Matim u Humbabą!
Za książkę bardzo dziękujemy wydawnictwu


Autor: Eva Susso
Tytuł: "Duch z butelki"
Ilustracje: Benjamin Chaud
Oprawa: twarda
Ilość stron: 28
Rok wydania: 2015
Wydawnictwo "Zakamarki"

Podobne wpisy

1 komentarze