Lara Bergen - "Zośka detektyw"

by - piątek, marca 18, 2016Zośka chce się wyróżnić, próbuje być superdobra w różnych rzeczach. W poprzednich książkach chce być ryzykantką i milionerką. Nic na razie jej nie wychodzi. Tym razem postanawia wcielić się w detektywa. Zakłada czapkę Scherlocka Holmesa, bierze lupę i szuka zagadek do rozwiązania. W domu wszystkie zagadki rozwiązane... Czas na szkołę.

Tak się składa, że właśnie tego dnia nie ma w pracy wychowawczyni. Zastępuje ją zupełnie nowa osoba Pani Stalowa. Nagle całej klasie zaczynają ginąć różne rzeczy. Czyja to sprawka? Zośka jest przekonana, że to Pani Stalowa jest najważniejszym podejrzanym i postanawia to udowodnić. I tutaj zaczynają się schody...

Książka jest zabawna i czyta się ją niezwykle szybko. Jest krótka, ale akcja toczy się wartko. Nie ma owijania w bawełnę Dzieci to lubią. Bez zbędnych opisów, konkrety! Książka ma mały format więc idealnie nadaje się do podróży, litery są duże, więc świetnie poradzą sobie z nią czytelnicy, którzy niedawno nauczyli się czytać.

Poza tym, Zośka jest sympatyczna, zabawna. Już dostałam przykazanie od Zuzi, żeby zamówić jej kolejne części!

Polecamy

wydawnictwo:Wilga
rodzaj: dla dzieci

Podobne wpisy

0 komentarze