"Opowieści dla dzieci, które chcą być szczęśliwe"

by - wtorek, września 26, 2023

 

Każdy z nas chce być szczęśliwy. Dorośli i dzieci. Dzisiejsza książka to wbrew temu, co mówi tytuł, lektura nie tylko dla dzieci. To książka, która zasieje ziarenko szczęścia w dosłownie każdym, kto ją przeczyta!

35 inspirujących opowieści o tym, czym jest szczęście, gdzie go szukać i jak do niego dążyć. Historie o akceptacji, radości z małych rzeczy, pomocy innym. Piękne, wzruszające i uniwersalne. Takie, które zostają w sercu na dłużej. Jednocześnie ciekawe i stworzone w taki sposób, że każdy czytelnik dostosuje je do swojej sytuacji i przeniesie na realny grunt. 

 


 Cokolwiek bym nie napisała, to będzie mam wrażenie zbyt mało, by wyrazić jak dobra i mądra jest ta książka. To dla mnie jedna z takich pozycji, która powinna znaleźć się w każdym domu i w każdej szkole, bo te historie idealnie sprawdzą się jako początek rozmowy z dziećmi o wartościach takich jak empatia, miłość, dobre, czy sprawiedliwość. 

 Opowieści są krótkie, a na końcu każdej z nich znajdziemy dodatkowe strony zatytułowane "Przemyśl to". Znajdziecie tam rady związane z tym, jak można wykorzystać daną historię do dalszej rozmowy z dzieckiem. Ja już wiem, że "Opowieści dla dzieci, które chcą być szczęśliwe" zostaną na naszej domowej półce długie lata, a dodatkowy egzemplarz zamówię również do mojej szkolnej biblioteki!

 Post powstał we współpracy z wyd. Czarna Owca

Podobne wpisy

0 komentarze