Opowiem Ci mamo, co robi moje ciało

by - czwartek, lipca 07, 2022

 

Wypoczęta i zrelaksowana wracam do pisania! Przez ostatni miesiąc nagromadził się naprawdę pokaźny stosik książek do zrecenzowania. Oczywiście trudno było zdecydować od, którego tytułu zacząć, stwierdziłam więc, że zaufam Michalinie i wybrałam książkę, z którą spędziła długi czas i która ogromnie się jej spodobała!

Niejednokrotnie już miałam okazję recenzować dla Was serię "Opowiem Ci mamo...". To jednak z najlepszych serii kartonówek w Polsce, bo nie tylko jest kolorowa i przemyślana, ale przede wszystkm łączy w sobie naukę i zabawę. Każdy tom poświęcony jest konkretnej tematyce i tak oto mieliśmy już książeczki o myszach, psach, kotach, samolotach, pająkach czy narzędziach. Tym razem będzie o naszym ciele. Tym, co w sobie kryje, jak o nie dbać i nie tylko!

Za najnowszy tytuł w serii odpowiedzialna jest Monika Filipina, która stworzyła naprawdę zabawne i pełne radości ilustracje. Osobiście uważam, że to jeden z najlepszych tomów w całej kolekcji:) Zacznijmy od dawki wiedzy! Jakie informacje dzieciaki mają szansę zdobyć dzięki tej książeczce? Poruszona tu została na przykład tematyka ciąży i tego, jak płód wygląda w brzuszku mamy. Mamy również części ciała, kwestię zdrowego odżywiania, szkieletu czy mięśni. Jest też oczywiście jak zwykle masa świetnej zabawy w postaci wyszukiwanek, labiryntów, szukania różnic. 
 
I tak oto, kolejny raz otrzymujemy od Naszej Księgarni prawdziwą perełkę, która z pewnością zachwyci wszystkie przedszkolaki. Trudno bowiem nie piać z radości na widok książki tak kolorowej i tak zapełnionej świetną zabawą!


Podobne wpisy

0 komentarze